This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Avustralyalı Yüzücü Başarısızlığı Sosyal Medyaya Yükledi

 

Görkemli bir açılışla başlamış olan Londra olimpiyatları tam gaz devam ederken dünyanın en üst düzey sporcularının mücadelesi adeta nefesleri kesiyor. Yüzme ise en ön plana çıkan disiplenlerden bir tanesi. Avusturalyalı bayan yüzücü Emily Seebohm sırtüstü klasmanda ülkesinin altın madalya beklediği sporcuların başında geliyordu. Başarılı sporcu katıldığı yarışmada altın madalyayı kıl payı kaçırırken bileti sosyal medyaya kesti. 

Kaçan altın madalyanın ardından bu alanda herkesin favorisi olan Emily Seebohm'un gözyaşları henüz kurumamışken kendisiyle yapılan röportajda sporcu şu sözlerle kendini ifade etti: 'Bilemiyorum...Yarışma öncesinde Twitter ve de Facebook hesaplarımdan çok daha önce çıkış yapmam gerekiyordu. Kendimi mücadeleye mantık olarak tam hazırlayamadım sanırım'. Avusturalyalı sporcu sakinleştikten sonra ise söylemini biraz daha değiştirerek başka bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında ise olimpiyatlarda kazanılmış olan bir gümüş madalyanın kesinlikle gurur verici ve de yüzme kariyerine devam etme noktasında motive edici olduğunu söyledi.'

Bu kısa hikayeden çıkartabileceğimiz sonuç ise sosyal medyanın hayatın her alanındaki etkinlğinin ne kadar yaygınlaşmış olduğu gerçekliğinin pekişmesi. Olimpiyat düzeyinde mücadele gösteren sporcular bile kendilerini hayatlarının en büyük mücadelesi öncesinde sosyal medyaya göz gezdirmekten alıkoyamıyorlar.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!