This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Avusturalya’lı Yargıç Son Samsung/Apple Patent Davasını “Saçma” Buldu

Apple ile Samsung arasındaki patent davası dün itibariyle enteresan bir hal aldı ama davacı avukatların suçlamasından ya da davanın konusundan filan değil. Bu sefer yargıç Annabelle Bennett sahne aldı ve derhal Samsung ve Apple’ın ne kadar “saçma” derecede zaman kaybına yol açtıklarını düşündüğünü vurguladı.

İşin başından beri Yargıç Benett duruşmayı “saçma” olarak etiketledi ve iki tarafın da avukatlarına “bu duruşma hala neden sürüyor?” diye sordu. Sonrasında bu anlaşmazlığı gidermeleri için Samsung’la Apple’ı kendi aralarında görüşmeye davet etti ve bu haftanın sonuna kadar bir sonuç istediğini bildirdi.

Samsung ve Apple Amerika’dan önce bu gerekli adımları atmaları için zorlandı ama bu iki taraf arasında “açık bir anlaşmayla” sonuçlanmadı. Avusturalya’daki bu dava Samsung’dan Apple’ın kendilerine kısa bir süre önce başka bir davaya karşı atak niteliğinde. Olayın en çocukça tarafı ise (ki bu hakimin hayal kırıklığını anlamamıza yardım eden en büyük neden) bu davada Samsung’un Apple’ı 3G patentleriyle ilgili anlaşmaya gitmemesinden dolayı suçlaması; Apple’ın ise parayı ödemek istedikleri ama Samsung’un bu parayı kabul etmediği yönünde suçlaması.

Dava bu haftanın sonuna uzadı ve Ekim’de ek duruşmalarla devam edecek.

Saçma değil mi?

Resim: www.android-hilfe.de

Kaynak: The Verge

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!