This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Video] Beach Buggy Blitz: Yarış Oyunu İçin Bir Alternatif

Tam tamına geçen hafta bugün tutkunu olduğum Hill Climb Racing oyununu sizlerle paylaşmıştım. Bugün ise Play Store'daki bedava uygulamalar içinde en çok indirilen ikinci yarış oyunu olan Beach Buggy Blitz'i sizlere tanıtacağım.

(c) Vector Unit

Yaklaşık 43 MB'lık oyun, Play Store'da 5 milyon indirmeyle 21. sıraya oturmuş durumda. Oyunda gözüme çarpan ilk şey son derece iyi olan grafikleri oldu. Şimdiye kadar bu kadar iyi grafiklere sahip bir oyuna rastlamamıştım.

Oyuna girer girmez ilk etapta kontrollerin nasıl olmasını tercih ettiğiniz soruluyor. Bir diğer deyişle oyunu cihazınızı sağa sola oynatarak mı yoksa ekrana dokunarak mı oynamak istediğinizi belirliyorsunuz. Ben şahsen oyunları her zaman için ekrana dokunarak oynuyorum ama bu oyunda kontroller beni dürüst olmak gerekirse zorladı. Arabanız sürekli gaz durumunda; size de sağ ve sol alt köşede duran frenlere basmak ve yön değiştirmek için ekranın sağ ve soluna dokunmak kalıyor.

Oyunun konsepti aslına bakarsanız birçok yönden Hill Climb Racing'e benziyor: Oyunun içinde her etapta belli bir süreniz var ve süre veren bonusları toplamazsanız sürmeye devam edemiyorsunuz. Oyun süresince etraftaki puanları toplayıp oyun bitiminde bunları arabanızı geliştirmek için kullanıyorsunuz.

Oyunun benim açımdan artı tarafı arabayı sürerken başka arabalarla da yarışıyor olmanız. Bu oyuna biraz (ama malesef biraz) rekabet tutkusu katıyor. Her şeyden önce düz yolda ilerlemek insanı ister istemez sıkar. Rekabet tutkusu üst seviye değil çünkü rakipleriniz çok kolay geçiliyor. Bu belki de henüz ilk bölümlerde olmamdan kaynaklıdır.

Oyun hakkında daha iyi bir fikre sahip olmanız açısından aşağıda oyunun içinden çektiğim ekran görüntülerini ve oyunun tanıtım videosunu görebilirsiniz.


Oyunun giriş menüsü. Bana şahsen biraz karışık geldi. Basitlik arayanlardanım! / (c) Vector Unit
 


Sağ ve soldaki fren pedalları... Neden birini gaz tuşu yapmamışlar anlaşılır gibi değil. / (c) Vector Unit
 

Tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz (Youtube linki buradan): 

Haberin başlığına dikkat ederseniz "tavsiye" yazmadım, çünkü oyunda Hill Climb Racing'deki gibi bir sürükleyicilik yok. Başkalarıyla yarışma fikri güzel ama dediğim gibi ortada kıran kırana bir rekabet durumu yok. Fakat şu da bir gerçek ki geliştiriciler bu oyun için -özellikle de grafikler için- çok emek sarfetmiş ve bu da oyunu "denemeye değer" kategorisine çıkartıyor. Kim bilir, belki oyunu biraz daha oynamaya devam edersem oyuna daha çok ısınırım.

Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Sizin oyun hakkındaki düşünceleriniz neler?

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!