This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Benji Bananas - Ne kadar çok muz o kadar iyi

Hepimiz bu tarz oyunları biliyoruz. Bazılarımız nefret ediyor bazılarımız ise seviyor. Şu "Temple Run" ve "Doodle Jump" tarzı sonu gelmeyen oyunlardan bahsediyorum ki bu oyunların büyük bir hayran kitlesi olduğu bir gerçek. Benji Bananas'ın ise neler vaat ettiğini incelememizde görebilirsiniz.

Benji Bananas... İsimden de anlaşılacağı gibi Tarzan tarzı daldan dala atlayan ve muz toplayan bir maymunu kontrol ediyorsunuz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.5 1.28

Özellikler & Kullanım

Grafikler çizgi film tarzı ile gayet hoş yapılmış ki oyunun presibine de uyuyor. Oyunun hızına ters düşebilecek çok ayrıntılı grafikler bulamayacaksınız. Zamanla daldan dala atlarken ritminizi bulacaksınız ki bu kolay bir iş değil. Eğer zıplamaları kusursuz halledersiniz oyuncunun aldığı muzlar katlanarak artıyor. Eğer bir sonraki dalı kaçırırsanız ise muz sayısı katlanarak değil fakat sabit olarak artıyor. Ekrana bir kere basarak Benji bir sonraki dalı tutuyor. Eğer bir dalı bırakmak isterseniz yine ekrana tıklıyorsunuz fakat zamanlamayı iyi yapmanız lazım.

Her şey oldukça basit ve bir o kadar da az yorucu. Her yüz metrede ise arka fon değişiyor. İkinci etapta örneğin sizi engelleyen bazı çalılar var. Üçüncü seviyede dalla karıştıracağınız yılanlar var ki bu sizin yere düşmenize neden oluyor. Oyun ilerledikçe çevrede yılan ve çalı gibi birçok farklı engel belirecek. Bu oyuna zevk faktörü katıyor ve 3 farklı görevi aynı anda bitirmenize olanak kılıyor. Bir etabı bitirdiğinizde ikinci etap için ekstra muz kazanıyorsunuz. Yeterli sayıda görev bitirdiğinizde ise karakter olarak seviye atlıyorsunuz ve güç artırmaları açılıyor. Örneğin bir tanesi ile iki farklı maymun arkadaşınızı oyuna katabiliyorsunuz ve bir dal kaçırdığınızda size yardımcı oluyorlar.

Muzları daha uzun dal veya ip almak için de kullanabilirsiniz.

Özet:

Benji Bananas kendini "sonu gelmeyen" oyun kategorisine yazdırdı ve birçok hayranı da kendi safhına çekmeyi başardı. Kişisel olarak ben bu daldan dala zıplama işini sevdim. Bu uygulama oyun endüstrisine birçok yeni özellik getiriyor ve halihazırdaki oyunlara harika bir alternatif.

Ekran & Kontroller

Benji Bananas kolayca kontrol edilebiliyor ve yaratıcı fikirleriyle -oyunun konsepti sabit olsa da- beni gerçekten tatmin etmeyi başardı. Çizgi film grafikler harika çalıştı ve menüler ve işaretler de birbiriyle uyumlu.

Hız & İstikrar

Benji Bananas en ufak bir sorun olmaksızın çok iyi çalıştı.

Fiyat/Performans Oranı

Benji Bananas Google Play Store'dan ücretsiz indirilebilir. Bilginiz olsun diye belirtmekte fayda var; uygulama içi satın alım mevcut. Karakter güçlendiriciler tercihe bağlı fakat oyunu sizin için kolaylaştırıyor. Bir yandan geliştiricilerin de para kazanması gerektiğini düşünürken öte yandan da bunun oyundaki pozitif bir unsur olmadığını da belirtmek istiyorum.

Ekran Görüntüleri:

Benji Bananas - Ne kadar çok muz o kadar iyi Benji Bananas - Ne kadar çok muz o kadar iyi Benji Bananas - Ne kadar çok muz o kadar iyi Benji Bananas - Ne kadar çok muz o kadar iyi

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!