This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Zamanında Shevchenko vardı, PES’te alırdın, milleti peşine takardı. Kraldı, en iyiydi. Sonra bir anda İngiltere’ye gitti ve bitti. Bir anda… Şimdi düşünün beş yıl sonra teknoloji dünyası ve Samsung bitmiş gitmiş… Böyle bir durumu hayal edebiliyor musunuz?

Battery DEAD ON fire ANDROIDPIT
 © ANDROIDPIT

Cyanogen CEO’su Kirt McMaster hayal etmenin ötesinde iddia ediyor. McMaster’a göre (itiraf edelim havalı soyadı var) Çinli Xiaomi ve Micromax gibi düşük maliyetle üretim yapan firmalar önce Samsung’un saltanatını sallayacak sonra da yıkacaklar. Samsung da Nokia ile aynı kaderi yaşayacak. Adama açık açık Samsung önümüzdeki beş yılın Nokiası olacak diyor ve ekliyor, “Samsung’u katledecekler” …

Apple’a ucundan dokunduran McMaster yine de Samsung’unki gibi bir çöküş ön görmüyor. Google’ın hükümdarlığını kırabilen birkaç Android platformundan biri olan Cyanogen’in CEO’su elbette sözü dikkate alınacak bir adam. Üzerine yakında Cyanogen, Microsoft tarafından fonlanabilir. İşte o zaman işler çorbaya döner. Şimdilik görünense işler Samsung için kötü gitmiyor fakat hayat bu, hiç belli olmaz.

Sizler konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz, Samsung gerçekten böyle bir senaryo ile karşı karşıya kalır mı? Neyi değiştirmeli?

8 comments

Yeni yorum yaz:
 • bir yazılım donanım üreten dev firmalara hemen giydirmeye çalışıyor dün b.ktun bugun koktun misali samsungun hadi diyelim mobil bölümü battı sensör,yarı iletken(işlemci),ram, depolama(hafıza) vs üreten kısımları batacakmı hayır iphonedan tut çogu modelin işlemcisi samsung da üretiliyor ayrıca adamlar Quallcom gibi bir yarı iletken firmasına kafa tutacak seviyeye geldi de geçti Quallcomm Hala 20 nm seviyesinde Samsung İse 14 e Düştü Ve önden Gidiyor Yani böyle bi firmanın ben 5 yıl içinde batmasını pek sanmıyorum apple ve samsung devi rekabeti daha çok sürer...

 • Ne derlerse desinler birçok marka ve modelde halazır samsung'un ürettiği parçalar mevcut. Araştırın, görün, karar verin.
  Bu arada mangalda kül bırakmayan Apple fenomenleri acaba hiç iphone 6'nın içinde kaç adet samsung menşeili parça mevcut onu da değerlendirsinler. Bu arada Nokia kendi kalıpları içinde boğulan bir şirketir. Mantıklı olarak düşünün senelerdir çalışan birsürü elemanınız var fakat çıkarırsanız çok büyük tazminatlar ödeyeceksiniz siz ne yapardınız?

 • Serkan. 09.Mar.2015 Link to comment

  Samsung teknoloji üreten bir şirket olduğu için bu çok zor. Kehanette bulunan firmanın Samsung a yaptığı teklif Samsung tarafından reddedildiği için sinirlenmiş. Samsung bunlara muhtaç değil çünkü. Adamlar Apple a işlemci ve Ram satıyor. Ayrıca kendini sürekli yeniliyor. S6 da çıtayı çok yükseltti. Fotoğraflarda tlf çok güzel duruyor. Sanırım ön siparişte de rekor kırmış. Samsung az model çıkarıp haftalık güncelleme verse müşterilerini daha çok memnun edecek. Ama güncellemeyi çok geç vererek insanları tlf modelini yükseltmeye yönlendiriyor. Çok ayıp...

  • Can C. 09.Mar.2015 Link to comment

   Teknoloji üretmek yetiyorsa Sony neden bu durumda? Samsung kaliteyi düşürmeden maliyeti nasıl düşürebilecek acaba?

   • Serkan. 09.Mar.2015 Link to comment

    Abi şu an için Samsung un tek rakibi Apple. Bunun farkında olduğu için İphone tarzı tlf üretmeye başladı. S2 ile S6 arasındaki yapısal ve donanımsal farka bakar mısınız? Diğer markalarda böyle bir değişim yok. M9 a bakar mısınız? M8 e benziyor.Aynı şey Sony için de geçerli...

 • Samsung yeni model çıkartmakta üstüne tanınmadığı gibi şikayetlerde arka arkaya şimdi misal veriyorum Şuan note 4'r gelen ilgi ve güncelleme note 2'ye gelmiyor neden çünkü note 2 eskidi.Samsung kendi sitesindeki şikayetleri bile cevaplamıyor,Android sistemine leke sürüyor.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!