This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 7 comments

Bir bakışta Sony Xperia Z1

Sony'nin Eylül ayında Berlin'de düzenlenen IFA teknoloji fuarında tanıttığı yeni amiral gemisi modeli Xperia Z1, yaklaşık bir aylık bir aranın ardından nihayet ülkemizde de satışa sunuldu. 

Xperia Z1 6
© Sony

Sony'nin genel olarak beğenilen Xperia Z cihazının daha geliştirilmiş bir sürümü olan ve tıpkı ardılı gibi su geçirmezlik özelliği bulunan Xperia Z1, nihayet Türkiye'de Turkcell ve Vodafone'un yanısıra çeşitli web siteler tarafından da satışa sunuldu. Tavsiye edilen açılış fiyatı 2.200 TL olarak belirlenen cihazı, bazı web sitelerinden 2.145 TL gibi bir fiyata sipariş etmek mümkün. Suya ve toza karşı dayanıklılığı, endüstriyel tasarımı, 20,7 megapiksel çözünürlüğündeki kamerası ve üst düzey donanım özellikleriyle dikkat çeken cihaz hakkında bilmek istediğiniz her şeyi tek bir dosyada topladık. 

Cihazla ilgili daha çok ayrıntı isteyen ve piyasadaki diğer üst düzey telefonlarla karşılaştırmalı olarak analiz etmek isteyen okurlarımızı ise infografik dosyamızın altındaki ayrıntılı bağlantılar kısmına alalım. İşte Sony Xperia Z1: 

xperia z1 infographic
© AndroidPIT/Infogr.am

Xperia Z1 hakkında daha fazlası:

Ayrıntılı İnceleme

Sony Xperia Z1: Ağır abi! 

Karşılaştırma

LG G2 - Sony Xperia Z1

Kamera Testi

Sony Xperia Z1 - LG G2 - Cyber-shot QX10

Hangisi Daha İyi

LG G2 mi? Sony Xperia Z1 mi? 

Donanım Karşılaştırma

iPhone 5S - Galaxy S4 - LG G2 - Xperia Z1

7 comments

Yeni yorum yaz:
 • kamera konusunda evet gece çekimleri kötü fakat gündüz çekimleri çok iyi seviyede.Biraz da güncelleme ile de düzeltmeler gerekebiliyor.

 • sırf kamerasını görmek için gidip cihazı inceledim ve o çok övülen kamera performansı beni hayal kırıklığına uğrattı :(
  Htc one kullanıyorum ve eğer değişiklik yaparsam note 3 yada lg g2 tercih ederim. z1 beklediğim cihazlardan biriydi ama boşuna beklemişim sanırım.

 • Kesinlikle.Z nin tasarımı zaten bambaşka bir yerde.Donanım olarak ta bir üst modeller her zaman bir tık öndedir fakat Z ninde donanımı da gayet iyi ;)

 •   14
  Deniz Arslan
  • Admin
  10.Eki.2013 Link to comment

  Evet evet, o konuda da ben şahsen katılıyorum. İlginç bir şekilde Z1 daha bile hantal Z'ye kıyaslayınca. Elbette donanım daha sağlam ama aradaki fiyat farkına değmez bence. Ha su geçirmezlikse derdimiz, aynısı Xperia Z'de de var :)

 • mutlaka bekleyince geriler fakat Z varken Z1 in aman amanda bir artısı olduğunu düşünmüyorum.ki z kullanıcısı olarak Z1 de gördüğüm eksiklikler bile var.

 •   14
  Deniz Arslan
  • Admin
  10.Eki.2013 Link to comment

  @Serhat, fiyat bence de biraz aşırı olmuş. Beklemekte fayda var. Note 3 de 2.200 TL'yle açılmıştı ama bir ay geçmeden 1950'lere kadar geriledi.

 • Fiyat olarak biraz fazladan girmemiş mi? Z1 yerine Z tercih edilebilir.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!