This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

On binlerce uygulama mevcut ve her gün daha fazlası üretiliyor. Muhtemelen hepimiz de bu uygulamaları kullanıyoruz. Peki yeni bir uygulama indireceğiniz zaman ya da hiç duymadığınız bir uygulamayla karşılaştığınız da onu indirip indirmemekteki kararınızı ne etkiliyor? Aldığı puan mı? Ya da hakkında yapılan ve her yerde bolca gördüğümüz yorumlar mı? Ücretli ya da bedava olması da olabilir mi?

papp downloads teaser
© Google/Appple/Microsoft/aresauburn™/flickr.com/AndroidPIT

İsterseniz hesap makinesi ya da takvim uygulaması arayın isterseniz fotoğraf, fark etmez. Her kategoride o kadar çok seçenek var ki… 

AndroidPIT PlayStorev44 Ratings
Aldığı puan mı yoksa indirilme sayısı mı daha önemli? / © AndroidPIT/Google

Bu kadar çok seçenek arasından seçiminizi yaparken kararınızı etkileyen acaba ne? Verilen puanlara çok güvenmeyin, Blackberry Messenger fiyaskosunda olduğu gibi, oylarla rahatlıkla oynanabilir ve daha fazla iyi oy satın alınabilir. Belki indirilme sayısı? Ama her indirenin memnun olduğunu bilemeyiz. Geliştiricisi önemli bir etken olabilir, güvenilir olması mesela. Ve işte cevabını çok merak ettiğimiz soru geliyor: Bir uygulamayı seçerken neye bakarak indirip indirmemeye karar verirsiniz?

Bir uygulamayı indirmeden önce...
View results

 

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!