This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

BlackBerry Android'e Kaymak Üzere İken Rota Değiştirdi

BlackBerry telefonlarının üreticisi olan RIM firmasının Android cihazların giderek yaygınlaşmasının direkt etkisi ile uzun zamandan beri dibe vuran bir performansının olduğu aşikar. Firmanın 2013 yılını göremeyeceğini düşünen otoritelerin sayısı hiç de az değil. Bu noktada firmanın nihayet Android entegrasyonuna giderek yoğun bakımdan çıkacağı dedikodularının iyice ayyuka çıktığı bir ortamda son sözü RIM'in CEO'su Thorsten Heins söyledi.

Heins Daily Telegraph'a verdiği röportajda firmanın Android'e doğru bir eksen kayması yaşamayacağını belirtti. CEO'nun kullandığı argümanlara ise bizlerin kulağına biraz tuhaf geldi. Thorsten Heins'a göre Android platformu daha çok müzik, oyun ..vs gibi amaçlara yönelik iken BalackBerry ise 'iş halletmek' isteyen kullanıcılara yönelik.

'Peki ama Android platformunda iş halledilmiyor mu ki ' demekten alamıyoruz kendimizi. Hele ki piyasada her kullanıcın kolayca erişebileceği Google Docs, Any Do, Business Calendar, QuickOffice ve daha niceleri mevcut iken. Çok muhtemeldir ki BlackBerry bundan yıllar önce ilk çıktığı konjonktür içinde değeri olan olan ve zaman içerisinde anlamaını giderek yitiren sloganına sarılmaya çalışıyor.

CEO Heins'in diğer bir açıklaması ise BlackBerry'nin en güçlü olduğu alan olan mesajlaşma üzerine yoğunlaşma politikası izleyecek oluşu. Genç CEO BlackBerry cihazları dışında simultane olarak okuma, yazma ve de gönderilen mesajın okunup okunmadığını kontrol etme özeliğine sahip olan benzer cihazlar olmadığını söyleme gafletinde bulundu.Muhtemelen çalıştığı ekibin içerisinde Android piyasasındaki Whats App, iMessage, Kik Messenger gibi uygulamalardan haberdar olan yok.

Bu arada kanımızca BlackBerry'nin Android'e olası bir geçiş durumu olması varsayımında bile HTC gibi Android neferlerinin çok düşük performans sergilediği bir konjonktürde toparlanma yaşaması zor olurdu. Bu bağlamda firma için Android yerine yeni çıkan Windows 8'e kayması mantıklı olur gibi duruyor.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!