This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

BMX Boy Google Play Store üzerinde bulunabilecek yeni bir uygulama. Biraz eski kafalı bir yaklaşımla aynen Frisbee(R) Forever oyununda olduğu gibi BMXing oyununun da bir Android uygulaması uyarlamasının olabileceğine pek ihtimal vermiyorduk. Bu bağlamda yeni çıkan BMX Boy uygulamasını günün uygulaması olarak daha yakından inceleyeceğiz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.11 1.7

Özellikler & Kullanım

RunnerGames-Studios firması geçmişte çok iyi spor oyunları çıkardı. Fakat yukarıda da değindiğimiz gibi BMX Boy uygulamasının piyasaya sürümü bizleri biraz şaşırttı. Oyunumuz gayet açık ve kolay bir oynanabilirliğe sahip. Kontroller iki sanal tuş üzerinden sağlanıyor ; sol tuş ile hız kontrolü ve ivmelenme yönetilirken, sağ tuş ile bisikletçi arkadaşımızı engel ve çukurların üzerinden zıplatabiliyoruz.

Oyun içerisindeki seviyeler çok mantıklı bir şekilde oluşturulmuşlar: Soldan sağa doğru hedefe ulaşılana kadar aynı yönde bir ilerleme söz konusu. Çılgın bisikletçi dostumuzu hedef noktasına doğru ilerletirken tabi ki yolumuz üzerinde bir çok engeli aşmamız gerekiyor. Şapkalı dostumuzun yolu üzerinde çukurlar, engebeler ve hatta vahşi hayvanlar var. Bazı araziler üzerinde ise bisiklet ile iniş yapıldıpı esnada ivmelenme sıkıntısı yaratan zeminler mevcut.

Oyun alanında toplandığında ekstra puan getiren yıldızlar mevcut. Oyun içerisinde bölümler arasında başarılı şekilde geçiş sağlayabilmek için tüm engellerin aşılması ve de gerekli oranda azami sayıda yıldız toplanması gerekiyor.

BMX Boy uygulamasının kolay olduğu kanısına kapılmayın sakın. Oyun hızlanma ve zıplama hareketlerinin eş zamanlı yapılması gerektiği için çılgın bisikletçi arkadaşın ilerlemesinin kontrolü anlamında insanı baya bir zorluyor.

Uygulamanın 90 farklı seviyesi bulunuyor. Oyunun geliştiricileri yeni seviyeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar.

Özetle:
BMX Boy eğlenceli, zorlayıcı ve de orijinal.Tansiyonu her daim yüksek olan oyun aynı zamanda çok ciddi bir sürükleyiciliğe sahip.

Ekran & Kontroller

BMX Boy un kontroller iki sanal tuş üzerinden sağlanıyor ; sol tuş ile hız kontrolü ve ivmelenme yönetilirken, sağ tuş ile bisikletçi arkadaşımızı engel ve çukurların üzerinden zıplatabiliyoruz. Sizlerin bu tuşlarının kullanıma ısınması için oyun içerisinde gerekli açıklamalara detaylı bir şekilde yer verilmiş.

Genel olarak uygulamanın kontrolleri çok basit ve net bir şekilde oluşturulmuş ve gerekli açıklamalar net bir şekilde yapılmış. Kullanım ise gayet akıcı.


Grafikler hakkında net bir fikre sahip olmak için oyundan alınmış ekran görüntülerine göz atabilirsiniz.

Hız & İstikrar

BMX Boy uygulaması yüksek çözünülürlüklü kompleks grafiklere sahip olmadığı için çok akıcı bir şekilde çalışıyor. Oyun esnasında hiçbir takılma ya da tekleme gözlemlemedik.

Fiyat/Performans Oranı

BMX Boy uygulaması Play Store tarafından ücretsiz olarak sunuluyor. Bedava olan uygulama da bu yüzden reklam afişlerine rastlanıyor. Fakat bu reklamların oyunun akıcılığına ve içeriğine hiçbir etkileri yok.

Ekran Görüntüleri:

BMX Boy BMX Boy BMX Boy BMX Boy BMX Boy BMX Boy

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!