This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Boeing'in Android Destekli Yeni 787 Dreamliner Uçağı ile Tanışın

Bugüne kadar bildiğiniz uçak yolculuğu tecrübeleriyle vedalşmaya hazırlanın. Hava yolu şirketleri Android teknoljisine sahip yeni bir eğlence anlayışını uçaklarına entegre etmeye niyetli gözüküyorlar.


Yeni Boeing 787 Dreamliner uçağı büyük ekran Android tabletler kullanmaya başlayacak. First Class ile seyahat edecek olan yolcular 17’ inçlik ekranlar ile yolculuk ederlerken, economy class yolcuları ise 10’inçlik ekranlarda vakit geçiriyor olacaklar. Bu tabletlerin en ilgi çekici yanları ise 256 GB gibi çok yüksek olan hafıza depolama kapasiteleri. Bu yüksek hafızaya ek olarak her tablet içerisinde çift çekirdekli ARM işlemci 1GB bellek ile entegre edilmiş şekilde bulunuyor olacak. Bu eğlence sistemlerinin her Uçak için 69 TB’lık sağlam bir genel hafızası olacak.

İşin software tarafında yukarıda saydığımız spefikasyonlara sahip olacak olan cihazların Android 2.3 ya da 3 ile çalışacaklarını düşünüyoruz. Bu tabletlerle yolcular video , audio, oyun ve de çok geniş kapsamlı okunacak materyale ulaşma şansına sahip olacaklar.

Olayın çok güzel bir tarafı da kullanıcıların WiFi bağlantısı ile internet üzerinden oyun ve de müzik indirebilecek olmaları.Bahsi geçen tabletler aynı zamanda 3G GSM bağlantısına da sahip olacaklar. Bu noktada uçaktaki yolcuların kalkış ve iniş dışında telefon aramaları yapabileceğini tahmin ediyoruz.

Bazı uçuşlarda ise yolcular yukarıdaki fotoğrafta gösterilen 3.8 inçlik Android temelli çalışan cihazı kullanma şansına erişecekler. Henüz bu cihazın spesifikasyonları hakkında herhangi bir sızmış değil fakat koltuklara entegre edimesi beklenen bu cihazın karizmatik bir görüntüsü olduğunu belirtmek isteriz.

Boeing firması buraya kadar bahsettiğimiz uçaklardan 14 adet üretti, fakat firmanın elinde şu anda tam tamına 859 adetlik bir sipariş mevcut. Bu yüksek kaliteli tabletler her bir uçağın içerisinde yer alıyor olacak . Bu tabletler ağırlık anlamında şu anda sıklıkla kullanılmakta olan uçak tabletlerinden %80’e varan oranlarda daha hafif olabiliyorlar. Uçaklarda bu teknolojik değişim sonrasında meydana gelcek hafiflemenin %8 ‘e kadar bir yakıt tasarrufu anlamına gelebileceği belirtiliyor. Toplamda bu tabletlerin yaygınlaşması ile 1.48 milyar $’lık bir tasarruf yapılması bekleniyor.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!