This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Mimar olmak hayaliniz miydi? O zaman köprüleri dizayn ve daha sonra işaa edin. Çünkü Bridge Constructor oyununda göreviniz, uçurumlar üzerinde köprü inşaa edip, iki yakayı birleştirmek.

Oyunun inşaa edeceğiniz köprüler gibi "sağlam" olup veya olmadığını bugünkü test raporumuzda okuyabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.1 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Oyunun prensibi, daha önce de belirttiğim gibi, iki yakayı belirlenmiş bir bütçeyi kullanarak köprüyle birleştirmek. Bu görevi yerine getirmek için tahta, demir, ip ve direk seçeneklerini kullanabilirsiniz. Malzemeleri doğru bir şekilde kombine edip, sağlam bir köprü inşaa etmeniz gerekiyor.
İlk oynanıştan önce kısa bir anlatım ile oyunun kullanışı oyuncu ile buluşturuluyor. Genel olarak oyunun tüm atmosferinin yerinde ve hoş olduğunu belirtmek istiyorum.

Bridge Constructor aslında prensip olarak hep aynı şekilde oynanıyor. Fakat bunu kötü olarak değerlendirmek, misal olarak Angry Birds oyununun da hep kuşları uçurmasını eleştirmek anlamına gelir.
Oyun mekaniği gittkçe her görevle zorlaşıp, oyunun zevkini arttırıyor. Başlarda tahtaları sıralamak basit ve can sıkıcı olurken, oyun genel olarak epey zor. Bütçeye uyma şartı ve farklı seçeneklerin bulunması ise, fantazinizi kullanmanızı gerektiriyor ve böylece oyunu gerçekten zevkli kılıyor. Tabii ki oyunun en azından birazcık gerçekciliğine de uymak gerekiyor bu noktada.

Her görevin amacı ya arabaların ya da tırların kurduğunuz köprüyü kullanabilmesi. Arabalar normal puanları toplamanızı sağlarken, tırlar ekstra puanları size kazandırıyor. Ayrıca bütçeyi tam olarak kullanmayıp, tasarruflu köprü dizayn ettiyseniz, bonus puanları toplamış olacaksınız.

Konumuz puanlar iken, oyunun bir artı puanını da unutmamak gerekiyor. Oyunun rakipleri ile karşılaştırınca OpenFeint özelliğini desteklemesi ve böylelikle kullanıcıların rekabetini en yüksek online puanları ile kızıştırmasını sağlamak gerçekten güzel hamle. İyi olan, fakat mecburi olmayan Facebook entegrasyonunu da unutmamak lazım tabii ki.

Özet:

Ne kalıyor o zaman? Bridge Constructor test süresinde bizi bir yandan gerçekten fazlasıyla zorladı. Çünkü ne kadar uğraşsak da, bir iki küçük nokta dışında, oyunun eleştirilecek bir yanını bulamadık.

Mesela gelecekte süre ölçeriyle oyunun zorluğunu ayarlamanız mümkün olur. Diğer aklımıza gelen nokta ise, oyuncuların kendi görevlerini yaratmaları olabilir. Tabii ki eleştirecek küçük şeyleri daha fazla arayabilirdik, daha doğrusu yenilikler için öneriler sunabilirdil, fakat uygulamanın bu kadar iyi olmasının hakkını vermek gerekir doğrusu.

Bridge Constructor tartışmasız önerilecek bir oyun. Oyun zevkli ve bu tür oyunları sevenler, yeni görevler ile kendilerini zorlayabilirler. Fakat herkesin puzzle oyunlarını sevmediğinden ilk olarak oyunun ücretsiz versiyonunu deneyip, uygulamanın size göre olup olmadığını, denemenizi tavsiye ederiz.

Ekran & Kontroller

Bridge Constructor grafik tasarımına çok önem veriyor. Bu yüzden de uygulama basit bir Android uygulama görüntüsü çizmiyor. Zaten oyunda etrafa, misal olarak suyun animasyonlarına bakınca, ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Bunlar oyun için mecburi olmayan, fakat oyunu tamamlayan özellikler.

Oyun önceki versiyonlara nazaran, kullanım olarak daha kötü. Nedeni ise, malzemeleri yerleştirince bazen insan çıldırmaya yakın olması.

Hız & İstikrar

Görevleri yükleme süresinin çok fazla uzun olmasından, Bridge Constructor oyununun bu konuda daha çok yol kat etmesi gerekiyor. İlk başta oyunu test ettiğimiz One X cihazından kaynaklandığını düşünsekte, Sensation ve Galaxy S2 cihazlarında da aynı problemle karşılaştık.

Bunun dışında uygulama istikrarlı ve problemsiz bir şekilde çalışıyor.

Fiyat/Performans Oranı

Bridge Constructor Haftanın Uygulaması olarak bu hafta AndroidPIT App Center’da 0.89 Avroya mevcut. Bize göre oyun için normal ücreti ödemek bile değer. Uygulama - özellikle Puzzle hayranları için - kesinlikle tavsiye edilir.

Ekran Görüntüleri:

Bridge Constructor - Hayat kurtarın! Bridge Constructor - Hayat kurtarın! Bridge Constructor - Hayat kurtarın! Bridge Constructor - Hayat kurtarın!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!