This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 1 Comment

Google'ın Patronu Sergey Brin İtiraf Etti: Eşim BlackBerry Kullanıyor

Google'ın kurucularından Sergey Brin dünyanın önde gelen entellektüel paylaşım platformlarından TED'de firmanın merakla beklenen gözlükleri ile verdiği demeçte çok ilginç açıklamalarda bulundu. Brin'in büyük bir hızla gelişmekte olan mobil teknolojiyi dönüştüren kurumların en önemlilerinden birinin başında olan birisi olarak yaptığı açıklamalarında insanların teknolojiye bağımlılıklarının giderek arttırmasının kendisinde bir takım vicdani sıkıntılar yaratabildiğine dikkat çekti.

Sergey Brin'in 2010 yılında yine TED  Platformu'nda çekilmiş bir fotoğrafı

Sergey Brin'in TED platformunda yaklaşık olarak 10 dakika süren konuşmasında elindeki akıllı telefonuna bakarak ''Bizler çoğu kez sizleri birbirinize bu kadar çok bağlamanın doğru olup olmadığını sorguluyoruz'' dedi ve ekledi: '' Aslında hepimiz saatlerce bir cam parçasına dokunuyoruz''. Brian bu arada eşinin bu hissiyat dolayısı ile hala BlackBerry kullanmaya devam ettiğini belirtti. 

Sergey Brin böylece aslında inceden inceye akıllı telefon konseptinin insan yaratışılına aykırı olduğunu ve zamanla değiştirilmesi gereken bir konsept olduğuna da dikkat çekmiş oldu. Kendisinin sadece önemli bir durum olduğunda akıllı telefonunu kullandığının altını çizen Brin, yeni Google Gözlük Projesi ile bu can sıkıcı özelliklerin üstesinden gelinmesinin amaçlandığını belirtti.

Sergey Brin konuşmasında şu anda E-Bay üzerinde 15.000 USD'ye kadar yer almata Google Glasses ilanlarının dikkate alınmaması gerektiğinin de altını çizdi.

 

Fotoğraf: Wikipedia

Kaynak: The Verge

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!