This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Bunlar gelecek LG G3’ün özellikleri mi?

LG başarılı amiral gemisi G2’yi tanıtalı taha 4-5 ay geçmeden, G2’nin halefi olması beklenen G3’ün dedikoduları dolanmaya başladı. Ağustos ayında 5.5 inç QHD (2.560 x 1.440) panel üretiminde başarılı olduklarını itiraf eden Güney Koreli şirket, muhtemelen yeni amiral gemi modelinde de bu ekranları kullanacak.c

LG G2 studio 6
LG'nin şu an satışta olan modeli G2 / © AndroidPIT

Güney Kore merkezli ZDNet, endüstrideki ismini vermediği kaynaklardan edindiğini söylediği bilgileri dünyayla paylaştı. ZDNet’e göre LG, yeni amiral gemisini 2014’ün ikinci yarısında tanıtacak. Tanıtım tarihinin yanında bir kaç teknik özelliklerden de bahseden ZDNet, LG’nin 8 çekirdekli (octa-core) işlemci kullanacağını iddia etti. İddiaya göre LG G3’ün sahip olması beklenen diğer özellikler; 16 MP kamera, 2.560 x 1.440 piksel (boyutu henüy belli olmayan) ekran, ve 8 çekirdekli bir işlemci.

2013’ün başlarında LG, kendi üretimi  64-bit Cortex-A50 (LG Odin kod isimli) işlemcilerinin lisansı için ARM ile sözleşme imzalamıştı. Dolayısıyla LG’nin özellikleri henüz tam olarak bilinmeyen bu yeni işlemciyi amiral gemisinde ev kimi tabletlerinde kullanması bekleniyor.

2014 yılının başlarında tanıtılacak Galaxy S5’in şu an ki en büyük rakibi konumundaki G3’ün (HTC’deki düşüşü göz önünde bulundurursak) azılı rakibine karşı tek dezavantajı piyasaya daha geç çıkacak olması gibi gözüküyor. Kim bilir, belkide artık tüketiciler dört gözle LG’nin yeni modelini tanıtmasını bekleyecek!

Vasıtasıyla Phonearena Kaynak: ZDNet

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!