This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 11 comments

Bu telefon gerçekten Galaxy S5 olabilir mi?

Samsung geçtiğimiz günlerde resmi twitter hesabından UNPACKED 5 diye ince bir tüyo yayınlayarak 24 Şubat'ta MWC'de yeni amiral gemisi Galaxy S5'i tanıtacağı dedikoduları, tartışmaları iyice alevlendirdi. Bugüne kadar Galaxy S5 ile ilgili hemen hemen bütün teknik özellikler (tabii ki kesin olmamakla birlikte) bir şekilde ele geçirildi. Şimdi de Güney Kore medyası Galaxy S5'in gerçeğe en yakın görüntüsünü paylaştı.

galaxy s5 konzept
© moveplayer

Bütün dünya nefesini tuttu Güney Koreli teknoloji devinin yeni cihazı Galaxy S5'in tanıtılma tarihinin gelmesini bekliyor. Samsung her yıl fuarlarda “Unpacked” (kutudan çıkarıldı) sloganıyla yeni cihazlarını ve teknolojilerini duyuracağının sinyalini vermesi artık alışılmış oldu. Fakat en son Samsung tarafından paylaşılam twitter fotoğrafında Unpacked sloganının yanındaki 5 işareti insanların kafasında “Acaba Samsung Galaxy S5'i Mobil Dünya Kongresi (MWC) de mi tanıtacak” diye düşünmelerine sebep oldu.

Her ne kadar yeni Galaxy S5'in teknik özellikleri hakkında “kemikleşmiş” dedikodular bulunsa da gerçeğe en yakın görüntüsü Güney Kore medyası tarafından yayınlandı. Yayınlanan fotoğraftaki cihaz Galaxy S4'e benzese de daha şık daha asil bir görünüme kavuşmuş. Samsung'un Galaxy S3'ten itibaren benimsediği kavisli hatlar, Galaxy S5'te -S2 modeli kadar keskin olmasa da- biraz daha köşeli bir kasa söz konusu. Ekran etrafındaki çerçevenin biraz olsun da daraltılmış olması da göze çarpan noktalardan. Bu fotoğrafın gerçek ihtimalinin yüksek olmasının sebebi ise, menü tuşuyla güç düğmesinin önceki modellere göre pek de değiştirilmemiş olması. Samsung cihazlarında radikal değişiklikler (HTC veya LG gibi) yapmayı seven bir firma değil. Fotoğrafta Samsung logosunun, sensörlerin ve ön kameranın konumlarıda önceki modellere oldukça yakın (aynı gibi diyebiliriz!)

Bu fotoğrafı güvenilir yapan bir diğer unsur da cihazın üzerinde görünen kullanıcı arayüzü. Samsung'un TouchWiz arayüzüne büyük bir revizyon yapması bekleniyor ve daha önce sızan fotoğraflara göz atan bir kişi bu fotoğrafta görünen Galaxy S5'in arayüzüne uyuşuyor.

Galaxy S5'in ekranının 5.1 ila 5.25 inç büyüklüğünde olması bekleniyor. Dış tasarımı ve malzeme olarak ise, alışılmışın dışında bir malzeme kullanılacağı iddia ediliyor. Telefonun boyutları ile alakalı olarak çeşitli iddialar olsa da bu iddiaları dillendirmek pek mantıklı olmaz zira tutarlı bilgiler bulunmamakta.

Siz Galaxy S5'in yeni tasarımını (bu fotoğraf sahte değilse tabi!) beğendiniz mi? Sizin Galaxy S5'ten beklentileriniz ve olmasını istediğiniz şeyler neler?

Kaynak: Moveplayer

11 comments

Yeni yorum yaz:
 • ayn o genişlikte telefon var :)

 • samsung un son model dedıgı bu cıhazının home tusunun oldugu bosluga, sony 1 lg 2 htc belkı de 2,5 tane bina cıkar :) abı bu kadr genıs bosluklar nedır ya. nedır bu kadar hantal olma ıstegı. samsung bunu cıkartırsa takıntılı musterılerı harıc baska kımseden meded beklemesın :)

 • tasarımsa nokia lumia 925 e baksın samsung üreticileri bu haberde gerçek çıkmaz s4 ede ne kadar çizildi yazıldı tasarımı şöyle olacak denildi s3 ün ikiz kardeşi olarak çıktı bence samsung yine polikarbon yapar

 • Yasin Öz 07.Şub.2014 Link to comment

  bence de s4 ile nexus5 karışımı birşey olmuş.
  ancak ben fazla beğenmedim. millet artık farklı bir tasarım istiyor. s2 gibi daha köşeli olmalı.

 • Evet gercekci fakat beni iki sey suphelendiriyor:
  1. Yandaki s3 ve s4 arayuzleri kilit ekrani ile sunuluyorken s5 de kilidi acilmis bir arayuz goruntusu sunuluyor. Eger bu gorsel samsungun bir sunum dizaynindan araklanmissa konsept problemi var.

  2. Arayuz goruntusunun daha once sizdirilan ekran goruntulerine benzemesi aslinda bunun gercek oldugunu gostermez. Zira daha once sizdirilmis ekran goruntulerinden derleme yapildigini da gosterebilir... Ayrica daha once sizdirilan ekran goruntulerinde dikkat ederseniz arayuzdeki tarih ayni...

 • hic gercekci degil s4 bile daha kaliteli duruyo cok kalin ve alt tarafi cok kalın

 • bence bu en gerçekçi tasarım :))

 • Bu tasarimda olmamali. Cerceveden biraz daha ödün vermeli.

 • Sanki biraz Nexus5'i andırıyor gibi

 • ayn iyi ama çerçeve biraz kalin s5 boyle bise olmaz

 • Araz 07.Şub.2014 Link to comment

  Abi, tasarıma 10 üzerinden 10

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!