This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares No comments

Bu uygulama ile sosyal medyanın sizi yakmasını engelleyin

Kedi videoları ve yemek resimleri… Sosyal medya git gide “sadece” bu olmaya başladı. Bunun yanında sosyal medya gerçekten hayatınızı etkileyebiliyor. Sonuçta iş arkadaşlarınız, aileniz, sevgiliniz orada. Yazdığınız birçok şey izleniyor ve görülüyor. Yani bir yerde doğru adımı atmak gerekiyor. Peki siz sosyal medyada ne kadar doğru davranıyorsunuz?

clear
© verge

Önceden yazdığınız tweetler başınızı yakabilir, bu daha önce çok görüldü. Bunlardan sizi kurtarmak için yola çıkan uygulama Clear, sosyal medyada paylaştığınız içerikleri ırkçı, cinsiyetçi ya da benzer normlara göre değerlendirmekte. Uygulama bunun için Instagram, Facebook ve Twitter hesabınıza bağlanıyor ve paylaşım geçmişinizi inceliyor. Uygulama daha sonra bu kıstaslarda bulduğu tehlikeli içerikleri size bildirerek silmek için izin istiyor. Yani bir nevi sizi geçmişin dertlerinden kurtarıyor. 

Aslında uygulamayı hafife almayın, sonuçta özellikle yurt dışından sosyal medyada kullandığı kelimeler yüzünden işini kaybeden CEO’lar dahi var. Clear şimdilik yalnızca iTunes üzerinde mevcut olsa da çok yakında Android’e de gelecek. 

Kaynak: The Verge

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!