This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Medya, analistler ve sektörde yer alan diğer devler arasında Google’ın Nexus planları her zaman merak uyandırır. Henüz çok fazla açıklama olmasa da bizim bu yıl Google ve Nexus’tan beklentilerimiz ortada. İşte Nexus’un yapması gerektiğini düşündüğümüz 3 şey.

Nexus 5 teaser pic
© AndroidPIT

Söylentiler iki tane Nexus cihazın bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürüleceğini söylüyor. İsimleri muhtemelen Nexus 5 ve Nexus 6 olabilir ( aynı Nexus 7’de yaptıkları gibi). Peki bu yeni cihazlar önceki deneyimlerden ne gibi dersler alınarak sunulmalı?

Gurur duyulabilecek bir kamera

Android cihazlardaki kameralar, Apple cihazlardakilerle karşılaştırıldığında bazen sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Nexus bu sıkıntıları oldukça yaşamış ve yaşatmış bir seri. Bu yüzden 2015 yılında çıkaracağı cihazlarına daha ciddi ve iyi sonuçlar veren kameralar koyması şart. Elbette bu önceki Nexus kameraları berbattı anlamına gelmiyor fakat zirveye oynayacaksan ve beklenti yaratacaksan daha iyisini yapmalısın. Çünkü mobil cihazlarla kaliteli fotoğraflar çekebilmek sosyal medyanın da etkisiyle artık hiç olmadığı kadar önemli.

Daha dayanıklı bir pil

Kamerası gibi aynı şekilde pilin de Nexus’un öncelikleri arasında olması gerektiğini düşünüyoruz. Eğer fark yaratacak bir pil gelişimi biraz boyut ve ağırlıktan fedakarlık anlamına geliyorsa bu yapılmalı. Zaten Nexus 6’da yer alan hızlı şarj teknoloji korunacaktır, üzerine daha da kapasiteli bir pil eklendiğin de 2015 Nexus cihazları pil alanında oyunun öne çıkan oyuncularından rahatlıkla olabilir.

Düşük fiyat

LG tarafından yapılan Nexus 5 fiyatları iyiydi fakat Motorola tarafından yapılan Nexus 6 için aynı şeyi söyleyemeyiz. Bu yüzden Google’ın bu sefer maliyetleri ya da karlılığı düşük tutarak daha uygun bir fiyatla ürün çıkarmasını umalım. Bunun yanında söylentilere bakılırsa Huawei-Google işbirliği de seçenekler arasında ve bu senaryonun gerçekleşmesi zaten fiyatı bir hayli aşağı çekecektir. Böyle bir işbirliği üst sınıf bir cihazı orta sınıf cihaz fiyatıyla almamıza yardımcı olabilir. Bunu Asus ZenFone 2’de gördük neden bir daha olmasın?

 

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!