This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Bu zekice ayrıntı Galaxy S6 almak için en büyük sebeplerden olabilir

Son gelen güncelleme sonrasında Samsung Galaxy S6’ı karıştırıp yeni neler var diye bakarken daha önce dikkatimi çekmemiş oldukça zekice tasarlanmış bir özellik keşfettim. Bahsettiğim şey güzel tasarım ya da performansı değil. QHD ekranı mı? Hayır… Bahsettiğim şey kameranın bir özelliği. 

bigs6camera

Galaxy S6 Android cihazların arasında kamerasıyla gerçekten öne çıkıyor / © ANDROIDPIT

Herkesin ihtiyaçları farklıdır fakat benim gibi anı yakalayan tipler için kamerayı hızlı açmaya yarayan bu özellik kesinlikle Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge satın almak için en iyi nedenlerden biri. Özelliği abarttığımı düşünüyorsanız şöyle bakın olaya; anı yakalayamadıktan sonra yüksek kalitede bir kamera sahibi olmanın anlamı ne?

androidpit galaxy s6 how to quick launch camera

İşte bu yüzde kameraya hızlı ulaşım çok önemli. Eğer bu özellik açıksa, hangi ekranda olursanız olun başlangıç tuşuna iki kere dokunmanız kameranın iki saniyenin altında bir sürede açılmasına yarıyor. Elbette diğer cihazlarında benzer özellikleri var fakat hiç biri Samsung Galaxy S6 kadar hızlı değil. Diğer cihazlarda önce ekranı açmak için dokun-bekle-sonra hızlı başlat gibi süreçler gerçekten birkaç saniyenin üzerine çıkıyor.

Eğer daha fazlasını da görmek isterseniz, işte yaptığım Galaxy S6 kamera denemesi. 

Sizce de bu özellik fazlasıyla önemli değil mi?

9 comments

Yeni yorum yaz:
 • 0.7 saniyede açılıyor.

 • roman 29.May.2015 Link to comment

  Yapmayın allah askina. Su yazıyı şaşkınlık içinde okudum. Android cihazlar hakkında yazi yazan birinin tüm cihazları takip etmesi gerekir. Sanki bu özellik başka telefonlarda yok ya da çok az telefonda var gibi yazılan bu yazı bilerek ya da bilmeyerek fahiş fiyatlarla hak etmeyen cihazlar satan markalara hizmet etmektedir. Günümüzde halkı aptal yerine koyarak astronomik reklam giderleri ile göz boyamayı ve 3000 liranın üstünde telefon satmayı başaran markalara büyük bir hizmet.
  Huawei mate 7 kullanıyorum. Ses kısma tuşuna telefon kapalıyken bile 2 defa basıldığında 1 saniyenin altında fotoğraf çekmektedir.
  Elektronik marketlerde ayni ışık koşullarında ve açıdan yaptığım foto çekimlerinde de en son yakınlaştırma da çok daha net ve kaliteli foto çekmektedir.
  Quad hd kadar gereksiz bir ekran çözünürlüğüne aldanmak aptalliktir.
  Bu telefonun fiyatı s6 bin yarısı kadardir.
  Allah akil fikir versin.
  Önüne gelen inceleme yazmasin.

  • Can C. 30.May.2015 Link to comment

   Merhaba, öncelikle biraz agresif olsa da böyle detaylı ve rasyonel yorumlar görmek sevindirici. Galaxy S6 ve fiyatına dair en çok eleştiri yapan sitelerden biriyiz, keza şahsi fikrim ülkedeki yaşam standartları göz önüne alındığında bir mobil cihazın 2.000 TL üzerinde bir fiyata satılmasının ayıp olduğu yönündedir.
   Önüne gelen yazmasın derken Scott Adam Gordon'ı kastettiniz. Kendisi ödüllü bir editördür ve yazı inceleme yazısı değil görüş yazısıdır. QHD ekran gereksizliği konusundaysa zaten aynı fikirdeyiz fakat yazıda QHD ekranı öven bir nokta bulamadım.
   Sonuç olarak okuduğunuz ve yorum yaptığınız için teşekkürler

 • Eşimde LG G3 var onda da ekran kapalı iken arkadaki ses kısma tuşuna basınca 2 veya 3 saniyede kamera açılıyor. Ama şahsen tercihim telefonda HTC tablette Apple.

 • Hayır pil sıkıntısı gerçekten yok. .Bir günü çok rahat çıkarıyo...S6 edge i Samsung mağazasından almaya gittiğimde bu konuda aslında tereddütüm vardı..ama kullanmaya başladığımda.pilin bir günü çıkardığını kendim bizzat test etmiş oldum...yani sıkıntı yok

 • Arkadaşlar S6 edge bi harika gerçekten..ama zaman zaman keşke SD kart takılabilseydi dediğim oluyo...ama bunun dışında bi eksiği var diyemem

 • S6 edge kullanıyorum evet bu özellik gerçekten güzel

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!