This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Çakma iPhone Android'le çalışıyor

Tartışmalı Çin markası GooPhone, yepyeni bir çakma iPhone ile adından söz ettirirken bu yeni iPhone 5 çakması Android'le çalışıyor. Cihazın özelliklerini haberimizde görebilirsiniz.

goophone androidpit

Çakma iPhone benzeri, ucuz telefonlarıyla gündeme gelen Çinli akıllı telefon üreticisi GooPhone yine tartışma yaratacak bir modele imza attı. "iPhone 5S" adını taşıyan bu modelin en ilginç özelliği ise iOS yerine Android işletim sistemiyle çalışıyor olması.

Görünüş ve tasarım itibarıyla bildiğimiz iPhone'dan hiçbir farkı olmayan "i5S"nin teknik özelliklerinin ise iPhone'la hiçbir alakası yok. Çakma iPhone 1.GHz Mediatek MT6577 işlemci ve 512MB RAM özelliklerine sahip. Çakma iPhone'un gerçeğine göre en zayıf noktası 1136*640 yerine sadece 854*480'lik ekran çözünürlüğü. Ayrıca cihazın arka kamerası da 8 değil 5 megapiksel görüntü kalitesine sahip.

Ancak cihazın en önemli özelliği ve gerçek iPhone'dan en önemli farkı iOS yerine Android Jelly Bean işletim sistemiyle çalışıyor olması.

Tabii bütün bunlardan sonra cihazın fiyatını söylememek olmaz. Şu an için piyasa bulmanın zor olduğu çakma iPhone'u Çin'de 99 Dolar'a tedarik etmek mümkün.

(Fotoğraf hakları: AndroidSale)

Kaynak: The Wired

1 Share

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!