This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

 Android Dünyası birbirinden farklı, renkli ve de ilginç uygulamalarla dolu. Binlerce uygulamanın içerisinde takvim ve de ajanda uygulamaları fonksiyon ve de renklilik olarak her ne kadar diğerlerinin gerisinde kalsalar da hayatlarımıza kazandırdıkları işlerliklerle öne çıkarak bu kriterlerle değerlendiriliyorlar. Haftanın uygulaması olarak sizlere sunduğumuz CalenGoo uygulaması ise bu kriterlerin hepsini mükemmel derece de karşılayan bir uygulama olarak karşınızda.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0.76 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

 Google Takvim ile Uyum
CalenGoo uygulaması Google Takvim ile entegre olarak çalışabilen bir uygulama olarak piyasadaki benzerlerinin bir adım önünde yer alıyor. Böylece Google Takvim üzerinde yer alan randevularınızı bu uygulamada görüntüleyebiliyorsunuz. Randevu yönetimlerinizi uygulamanın çok şık tasarlanmış etiketleri ile yapıyorsunuz. Gözü yormayan çok şık renklerin yardımıyla uygulamada haftanın genel görünümüne bir bakış atabiliyorsunuz.

Bu arada uygulamanın Goole Takvim entegresi olmadan da kendi sitemiyle gayet güzel çalışabileceğini vurgulayalım.

Gün, hafta ve aya genel bir bakış
CalenGoo uygulaması içerisinde dört farklı takvim görüntülemesi imkanınız var. Gününüzün, haftanızın ve de ayınızın genel görünümünü ve de randevularınızı size en çok hitap eden tasarımı seçiyorunuz. Yatay görünüm ile tüm tarihleri ve de olayları kompakt bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz.

Google Görevlerini Göster
Uygulamanın bu özelliği yine Google görevlerini kullananları mutlu ediyor. Uygulama bu noktada sizin Google giriş bilgilerinizi vermeniz gerekiyor. Şimdi bu özel ve de yüksek gizliliğe sahip bilgilerinizi paylaşma konusunda ihtiyatlı davranmak istediğinden çekingenlik gösteren kullanıcılar olacaktır. Bu tip kullanıcıları rahatlatacak bir haber ise bizden… Bu konuda yaptığımız araştırmalara göre Google ile entegre çalışan bu uygulama AuthSub süreçlerinde hiç bir güvenlik sıkıntısı yaratmıyor. Entegrasyon işlemlerini Google Takvim üzerinden yapıyorsunuz.


Gelişticilerden Auth Sub Görevi Senkonizasyonu Üzerine
Google Görevleri senkronizasyonu henüz AuthSub girişini desteklemiyor. Eğer şifrenizi girmek konusunda bir sıkıntınız yoksa bu fonksiyondan faydalanabilirsiniz. Şifenizi CalenGoo’ya girdikten sonra Google'ın yeni iki aşamalı onayından geçtikten sonra uygulamaya özel bir şifre yaratıyorsunuz(bu arada burada Google hesaplarından bahsediyoruz, Google uygulaması hesapları değil).


Ayarlar – Kişiselleştirmeye hazır olun
CalenGoo uygulamasının dizaynı çok sade ve de güzel (daha fazla detayı aşağıda Ekran&Kontroller bölümünde bulabilirsiniz). Kullanıcıların uygulamayı kişiselleştirmek için bir çok seçeneği mevcut.

Tüm dünyadan Widget’lar
Android bu kriterde iPhone’dan çok daha maharetli. Widgetları (Android kullanıcıları bu kelimenin ne anlamına geldiğini çok iyi bilirler) widget listesinden dilediğiniz gibi seçerek günlerin ayların ve de haftaların hangi widgetlar ile ifade edileceğini tayin edin.


Özetle : ‘Diğer takvim uygulamarı ne işe yararlar?’
Jorte çok klasik bir takvim uygulaması olarak kendisini kanıtlamış bir uygulama olarak kendi köşesinde yer alırken CalenGoo uygulaması basitliği, fonkiyonelliği ile bir adım öne geçiyor. Her iki uygulama da Google Takvim ile entegre çalışabiliyor. Jorte uygulamasının piyasa fiyatı 4,50 EUR.

Gördüğünüz üzere bu segmentteki rekabet gerçekten kızgın. CalenGoo basit ve de fonksiyonel ve üstüne üstlük kontrolleri gerçekten çok kolay. Bunlara ilaveten widgetlar size önemli tarihleri vurgulamak için çok yardımcı oluyorlar.

Tabi ki takvim seçimi tamamiyle sizlere kalmış , fakat bizler sizlere CalenGoo uygulamasını öneriyoruz.

Avantajlar:

• Kolay kontroller
• Geliştirici desteği
• Mükemmel yatay görüntüleme
• Geniş widget seçenekleri
• Google Senkronizasyonu
• Drag’n Drop

Dezavantajlar:

• AuthSub özelliği Google senkranizasyonunda hantal
• Apps2SD mevcut değil

Ekran & Kontroller

Ayarlanabilir Dizayn

Yukarıda da değinildiği gibi renklendirme basit ve de hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Istediğiniz an seçilen ayarlar üzerinde de ince ayar çekebiliyorsunuz.


Kontroller

CalenGoo uygulaması içerisinde çok sevdiğimiz Drag’n’Drop özelliği mevcut. Bu uygulama gerçek bir zaman kazanma aracı. Hele bir de Google Takvimi senkronizasyonunu yaparsanız tadından yenmiyor.

Hız & İstikrar

 CalenGoo uygulaması; Google Takvim senkronizasyonu da dahil olmak üzere tüm işlemlerini çok hızlı ve de sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve de bu performansı ile bizlerden 5 yıldız almayı başarıyor. 

Fiyat/Performans Oranı

 CalenGoo uygulaması App Center üzerinde 5,39 EUR fiyatla indirilebiliyor.

Ekran Görüntüleri:

CalenGoo-Kullanımı Kolay Takvim CalenGoo-Kullanımı Kolay Takvim CalenGoo-Kullanımı Kolay Takvim CalenGoo-Kullanımı Kolay Takvim CalenGoo-Kullanımı Kolay Takvim CalenGoo-Kullanımı Kolay Takvim

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!