This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

CEO Açıklama Yaptı: HTC Ucuz Telefon Satmayacak

Bir yandan Samsung pazarı ucuz telefon modelleriyle (Örnek: Galaxy Y, Galaxy Ace.. vs vs) doldururken HTC'nin CEO’su bu ucuz telefon trendine karşı olduğunu açıkladı. Wall Street Journal’ın röportajında Peter Chou üretimi ve pazar payını artırmak için ucuz telefonlar çıkarmayacaklarını söyledi.

Bunun faydaları ve zayıf yönleri var. Bir faydası senede sadece bir telefona odaklanmak üreticiye kalite konusuna özen göstermesi için alan sağlıyor. HTC’nin ayrıca az sayıdaki ürünü için güncellemelere de daha iyi odaklanma avantajı var. Bu strateji üreticinin imajını da yukarı taşıyabilir. (Apple’ın senede bir kez çıkardığı iPhone buna iyi bir örnek.)

Fakat daha az model çıkarmanın zayıf yönü az sayıda fiyatlama karın azalmasına sebep olabilir başka bir deyişle düşük fiyatlı telefon müşterisini kaybedebilir.

Çin ucuz telefon pazarına en büyük ve en önemli pazar (tabii ki). Bu Samsung ve Motorola’nın daha önce hiç akıllı telefon kullanmamış potansyel müşterileri açısından rekabet ettiği pazar. Giriş seviyesindeki akıllı telefon müşterileri üreticiler açısından inanılmaz derecede önem arz ediyor ama bu haberden anlaşılacağı üzere HTC’nin hedef kitlesi halihazırdaki gerçek Android sevdalıları. Bu kesinlikle marka imajı açısından HTC’ye fayda sağlayacak.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!