This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

 Amerika'nın Las Vegas şehrinde yapılacak olan CES 2013 Teknoloji Fuarı'na sadece bir kaç gün kaldı. AndroidPIT editörlerinden Klaus çoktan kumarhaneleriyle ünlü Vegas'a ulaştı ve hazırlıklara başladı. Peki ama CES 2013 Fuarı'nda bizi neler bekliyor? Android Atlası içerisinde üretim yapan firmaların CES 2013 Fuarı'nda tanıtması muhtemel ürünler ve bu ürünler hakkındaki söylentileri yazının devamında bulabilirsiniz.

 

(c) CES

Samsung

TV, Laptop ve Monitör

Samsung'un 2013 CES Teknoloji Fuarı kapsamında herhangi yeni bir akıllı telefon ya da tablet bilgisayar tanıtması beklenmiyor. Firmanın CES Etkinliği'nde Akıllı TV ve gelişmiş özelliklere sahip monitörleri ön plana çıkaracağı bekleniyor. Samsung aynı zamanda yeni nesil laptop bilgisayarlarını da tanıy

(c) Samsung

Sony

İki yeni Telefon: Xperia Z ve Xperia ZL

Amerika'nın Las Vegas Kenti'nde yapılacak olan, dünyanın en önemli teknoloji fuarlarından olan CES'e sadece günler kala Sony'nin iki yeni akıllı telefon modelinin fotoğrafları firma tarafından basına sızdırıldı. Karşınızda Sony'nin 2013 yılına özel olarak geliştirdiği Xperia Z ve Xperia ZL modelleri.

Yukarıda görüntülenen yeni modellerin teknik özellikleriyle de ilgili olarak bir takım bilgiler paylaşılmış durumda. Öncelikle her iki telefonun da aynı donanımsal özelliklere sahip olduğu belirtiliyor. Bu bağlamda her iki cihaz içerisinde de Snapdragon S4 markalı 1.5 Ghz'lik dört çekirdekli işlemci bulunacak. Her iki telefonun ekran kartı daFull HD ekran üzerinde çalışan Adreno 320 olacak. Cihazların kameralarının 13 Megapiksel görüntü alma kapasitesinde olacağı da açıklanan bilgiler içerisinde yer alıyor.

LG

Google  TV

Google'ın akıllı telefonu Nexus telefonların sonuncusu olan Nexus 4'ü üretme şerefine ulaşarak adeta altın bir yıl yaşamaya hazırlanan LG'nin CES Fuarı'ndaki bombasının Android tabanlı çalıian bir akıllı TV olması bekleniyor. 

(c) LG

Optimus G2

LG, hemşerisi Samsung'un çok tutulan telefonu Galaxy Note 2'yi hedef alan dev ekranlı telefonu Optimus G2'yi tanıtabilir.

 


LG'nin dev ekranlı muhtemel yeni telefonu: Optimus G2

Yeni Optimus G2'nin 5.5 inçlik ekranının Full HD görüntü kalitesine, Qualcomm Snapdragon S4 işlemcisinin 2 GHz hız ve dört çekirdeğe sahip olacağı söyleniyor.

Huawei

2 Yeni Telefon: Ascend D2 ve Ascend Mate

Unwired View isimli yayın organının Google+ hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile ulaştığımız fotoğrafı ve de teknik özelliklerine aşağıda göz atabilirsiniz.


Huawei Ascend D2'nin muhtemel görünümü

Aşağıda liste halinde halinde görebileceğiniz bu özelliklere ek olarak Çin kaynaklı haberlere göre Huawei bu iddialı akıllı telefonunu önümüzdeki hafta Las Vegas'ta yapılacak olan CES (Consumer Electronics Show) Fuarı'nda tanıtıyor olacak. Galaxy Note 2'nin en ciddi rakiplerinden olması beklenen Huawei Ascend D2'nin muhtemel teknik özellikleri ise şu şekilde:

  •  
  • 5 inçlik, 1080 p görüntüleme gücüne sahip Full HD ekran
  • 1.5 GHz'lik quad-core (dört çekirdekli) işlemci
  • 13 megapiksellik arka yüz kamerası / 1.3 megapiksellik ön yüz kamerası
  • 3000 mAh pil gücü
  • Android 4.1 (Jelly Bean) mobil işletim sistemi


Yine ciddi kaynaklar üzerinde yer alan söylentilere göre Huawei CES Fuarında Ascend Mate isimli 6.1 inç ekran büyüklüğüne sahip dev ekranlı bir telefonu çıkartarak tabletimsi telefonlara verilen ad olan 'Phablet' piyasasında yeni bir sayfa açacak.


ZTE

İnce Akıllı Telefon: Grand S

Çinli teknoloji firması ZTE'nin CES fuarındaki bombasının ise 5 inç ekrana sahip olan, 6.9 mm inceliği ve de 13 megapiksellik kamera söylentileriyle öne çıkan Grand S modeli olacak.

Gizchina.com üzerinde yer alan ZTE Grand S'e ait olduğu iddia edilen fotoğraf


ZTE'nin Grand S modelinin 1920 x 1080 p görüntüleme gücü ve de dört çekirdekli işlemciye sahip olması bekleniyor.

HTC

3 Yeni Akıllı Telefon : Zenith, Titan III, M7

Bundan çok kısa bir süre önce Droid DNA ve HTC One X+ telefonlarını tanıtan HTC'nin CES 2013 Fuarı'nda 3 yeni akıllı telefonu tanıtması gündemde. HTC Zenith ve Titan III isimli akıllı telefonların Windows 8, M7 isimli dev ekranlı telefonun ise Android tabanlı çalışması bekleniyor.


(c) HTC

AndroidPIT olarak CES 2013 Etkinliği'ni çok yakından takip ediyor olacağız. Ekibimizin Almanya editörlerinden Klaus Weekind çoktan Las Vegas'ta hazırlıklara başladı bile. Önümüzdeki hafta AndroidPIT haber portalını daha yakından takip ederek ilk elden CES 2013'de tanıtılacak ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.


Fotoğraf hakları: AndroidPIT,Unwiredview.com, Gizchina.com

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!