This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 3 comments

Alcatel One Touch Idol ve Idol Ultra: En İnce ve Hafif Telefonlar

 Uzun zaman önce dünyanın önemli cep telefonu markaları sayılırken adı mutlaka geçen Fransız Alcatel son yıllardaki sessizliğini CES 2013 etkinliğinde dikkat çekici 3 yeni ürün ile bozdu. Alcatel iki yeni akıllı telefon ve bir adet Phablet'i tanıttı. Alcatel'in ürünleri içerisinde en öne çıkan ise 110 gram ağırlığı ile dünyanın en hafif akıllı telefonu olma özelliğine sahip olan One Touch Idol ve 6.45 milimetre eni ile dünyanın en ince akıllı telefonu olma şerefine erişen One Touch Idol Ultra.

 

 

 

 Alcatel'den CES'de 3 adet yeni akıllı telefon geldi / (c) Alcatel

One Touch Idol Ultra

6.45 milimetrelik eni ile dünyanın en ince telefonu olan One Touch Idol Ultra akıllı telefonu Apple'ın iPhone 5'inden tam tamına %15 daha ince. 4.7 inçlik AMOLED ekrana sahip olan bu cihazın görüntüleme kapasitesi 1280 x 720 piksel gücünde. İçerisinde 1.2 Ghz'lik Dual-Core (çift çekirdekli) bir işlemciye sahip olan One Touch Idol Ultra'nın mobil işletim sistemi ise Android 4.1 Jelly Bean.

One Touch Idol

One Touch Idol modeli yukarıda yüzeysel bir şekilde değinmiş olduğum One Touch Ultra'dan yaklaşık olarak 1.5 milimetre daha kalın (8.14 mm) olmasına rağmen kendisini dünya akıllı piyasasında önemli bir yere koyan bir özelliğe sahip. Alcatel One Touch Idol sahip olduğu 110 gramlık ağırlık ile mevcut akıllı telefon piyasasının en hafif cihazı. Cihaz her ne kadar boyut ve ağırlık anlamında ciddiye alınsa da iş donanım ve performansa gelince üzerinde büyük şüphe bulutlarının gezmesine engel olamıyor.4.7 inçlik ekrana sahip olan cihazın sadece 512 MB sistem RAM'ine sahip olşu bu durumun en net göstergesi. One Touch Idol aynen Idol Ultra'daki gibi 1.2 GHz'lık çift çekirdekli bir işlemci üzerinde çalışıyor ve Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemiyle satışa sunuluyor.

One Touch Scribe HD

Alcatel CES 2013 Teknoloji Fuarı'nda son zamanlarda giderek yaygınlaşmakta olan tabletimsi akıllı telefonlara verilen ad olan ''Phablet'' sınıfında da bir cihazın tanıtımını yaptı. One Touch Idol ve One Touch Ultra'dan farklı olarak daha iddialı bir teknik donanıma sahip olan One Touch Scribe HD isimli yeni Alcatel Phablet'in dört farklı renk seçeneğine sahip olması dikkat çekiyor. 

Alcatel One Touch Scribe içerisine MediaTek marka Quad Core (Dört çekirdekli) bir işlemci yerleştirilmiş. 8 megapiksel ana kameraya sahip olacak olan bu yeni Phablet telefonun içerisinde de aynen diğer yeni Alcatel telefonlarda olduğu gibi Android 4.1 Jelly Bean yüklü olacak. 


Alcatel One Touch Scribe HD dört farklı renk seçeneği ile dikkat çekiyor / (c) Alcatel

Alcatel'in yeni ürünlerinin hangi pazarlara ne zaman sunulacağı hakkında henüz kesinleşen herhangi bir olmamakla beraber firmanın resmi sitesi üzerinde paylaşılan haberde 2013 yılı içerisinde tüm global pazarlara ürün dağıtımı yapılacağı ibaresi yer almakta. Değişik kaynakların önümüzdeki ay içerisinde Çin'de satışa sunulmasını öngördükleri Alcatel One Touch Idol Ultra için biçilen piyasa fiyatının Çin para biriminden çevirisi 350 EUR yani 800 TL civarında. Diğer ürünler için henüz açıklanan bir bilgi bulunmamakta. 

 

Fotoğraf hakları: Alcatel

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • Mesela ben :)

  • Bence Alcatel görselliği ön plana çıkaran, düşük bütçeli kullanıcıları hedef alıyor... Saydığın cihazları stın alamayacak olanlar en azından bir alanda ön plana çıkan cihazları kullanarak kendilerini özel hissedebilecekler

  • Araz 08.Oca.2013 Link to comment

    İlginc. Alcatel Galaxy S4, Note 3, gibi cihazlarin sunulacagi bu yilda 4.7"lik bi telefona 512 RAM yerlestirmesi..........?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!