This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Hepimizin ortak bir yanı, pahalı telefon ücretlerine kızmamız. GSM operatörlerinin tarifeleri artık yavaş yavaş ucuzlasa da, küçük şirketler, fiyatların daha da düşük olabileceğini gösteriyor.

Cheap Calls bu olanaklardan biri. “Talk more for less” sloganlarının ne kadar doğru olduğunu test raporunda okuyabilirsiniz.

 

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.0.5 3.1.6

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy S3
Android Versiyonu: 4.0.4
Root: Evet
Modifikasyonlar: Yok

Cheap Calls uygulamasını ilk çalıştırdığınızda, giriş yapmanız veya hesap oluşturmanız gerekiyor. Deneme amaçlı hemen kullanabileceğiniz 50 Cent hediye ediliyor. Uygulamanın görünümü, normal Android telefon uygulamasıyla yaklaşık birebir. Ek olarak eklenen tab’da hesabınızdaki miktarı ve arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz bir kodu görebilmeniz mümkün.
Bu kod ile kayıt olan her arkadaşınız sizin hesap miktarınıza bonus olarak yansıyor.

Ayrıca hesabınızdaki kontörleri kendiniz de doldurabilirsiniz. Ödeme PayPal sistemi üzerinden olmak üzere ve minimum miktar 5 Avro. Diğer seçenekler ise 10 Avro, 25 Avro, 50 Avro ve 100 Avro. 50 Avro doldurduğunuzda 5 Avro bonus size hediye edilirken, 100 Avro’nun hediye bonusu 15 Avro.

Beğendiğimiz bir özellik ise, rehberde sadece telefon numaraları bulunan kayıtların görüntülenmesi. Maalesef favori kayıtlarınız uygulama tarafından direk olarak seçilmiyor ve favorilerin tekrar belirlenmesi gerekiyor. Uygulamanın çoğu kişiler tarafından yurt dışı aramaları için kullanıldığından, pek de kötü bir özellik olmuyor bu.

Uygulama iki farklı yöntem ile çalışıyor. Birinde aradığınız numara hizmet tarafından yurt içi numarasına yönlendiriliyor ve aradığınız kişiyle bu numara üzerinden bağlanıyorsunuz. Bu servisin ücreti için, listede bulunan yurt dışı ücretine operatörünüzün yurt içi sabit hat ücretni eklemeniz gerekiyor. Diğer yöntemde ise hizmet sizi arıyor ve aramak istediğiz kişiye bağlıyor. Türkiye’de ise sadece ikinci yöntemi kullanmak mümkün.

Özet: Cheap Calls basit tutulan ve amacına iyi ulaşan bir uygulama. Uygulamanın VOIP sistemine nazaran sadece konuşmanın ilk başlangıcında mobil interneti ve daha sonra sadece telefon hattını kullanması hem daha iyi bir konuşma kalitesi sağlıyor hem de pilin kullanım ömrünü çabuk bitirmiyor.

Ekran & Kontroller

Android’in telefon uygulamasına benzetilen Cheap Calls uygulamasının kullanımı gerçekten çok kolay. Fakat görünüm olarak önceki versiyonlardan biri örnek olarak alınmış olacak ki, eskimiş bir görüntü yakalanmış. Telefonlaşmak için görünümün çok da önemli olmadığını düşünüyorum.

Hız & İstikrar

 Cheap Calls hızlı ve istikrarlı çalışıyor. Aramalar çok çabuk gerçekleşiyor ve aramalarda normal aramalara karşı bir dezavantaj görünmüyor.

Fiyat/Performans Oranı

Uygulama ücretsiz olarak App Center ve Play Store’da mevcut. Cheap Calls uygulamasının ücretleri normal GSM opatörlerinin fiyatlarına göre bayağı hesaplı.

Hizmetin tüm fiyatlarını şirketin sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca oradan hesabınıza da giriş yapmanız mümkün.

Ekran Görüntüleri:

Cheap Calls - Alo orda mısın? Cheap Calls - Alo orda mısın? Cheap Calls - Alo orda mısın?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!