This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google Chrome Beta Güncellendi: 27. Sürüme Yakından Göz Atın

Google'ın web tarayıcısı Chrome'un Beta versiyonunun 27. sürümü tanıtıldı. Google Play üzerinden indirebileceğiniz yeni sürümün getirdiği yenilikler arasından öne çıkanlar şifre senkronizasyonu ve akıllı telefonlar için full-screen yani tam ekran kullanım seçenekleri. 

Chrome beta logo

Google'ın resmi Chrome Bloğu üzerinde web tarayıcısının yeni fonksiyonları hakkındaki yeni açıklamalar '' Daha fazla Web, daha az Chrome'' sloganı ile servis ediliyor. Bu söylemin yeni sürümdeki tam ekran kullanım fonksiyonuna vurgu yaptığı anlaşılıyor.

Google Chrome Beta web tarayıcısında açmış olduğunuz bir sayfada aşağı doğru ilerlediğinizde üst tarafta yer alan adres çubuğu ve ayarlar seçeneği ekran üzerinden kaybolarak akıllı telefon ekranı üzerinde kullanıcılara ilave alan yaratıyor. Ekran üzerinde tekrar yukarı ilerlendiği zaman ise adres çubuğu yeniden görüntülenebiliyor. Google Chrome Beta'nın son sürümünde aynı zamanda arama fonksiyonunda da bir geliştirme olmuş. Arama sonuçları içerisine girebilecek uzun URL'lerin yerine arama terimleri, Omnibox adı verilen yeni bir kutucuk içerisinde görüntüleniyor.

Screenshot chrome beta 27 1
Güncel Chrome Beta sürümü tam ekran kullanımı ile arama seçeneği iyileştirmeleri ile geliyor. / © AndroidPIT

Yeni sürüm tablet kullanıcıları için geri tuşuna uzun basıldığında en son açılan tablara gitme imkanı tanıyor. Yeni Chrome Beta aynı zamanda data kullanımında tasarruf sağlayan bir özelliği de beraberinde getiriyor. Tarayıcının ayarlarında yer alan ''Bant Genişliği Yönetimi'' başlığı altında bulabileceğiniz ''Reduce data usage seçeneği''

GoogleChromeBeta    GoogleChromeBeta22

Chrome Beta'nın 27înci sürümü daha iyi bir görünüme ilaveten geliştirilmiş data yönetimi seçeneklerini beraberinde getiriyor  / © AndroidPIT

Android 4.0 ve üzeri işletim sistemlerinde çalışmakta olan Google Chrome Beta'yı cihazınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!