This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 4 comments

Chrome'a Yeni Özellikler: Sesli Arama ve Diğerleri

google chrome sprachsuche 2
© AndroidPIT

Google bilgisayar için olan Chrome tarayıcı için yeni güncelleme yayınladı. Yeni güncellemeyle gelen özelliklerden biri de sesli arama özelliği. Windows, Mac ve Linux'e adapte edilmiş bu güncellemenin ayrıntıları için haberimize tıklayın.

Tarayıcılarda da çığır açmaya yaklaştığımız çok doğru. Çünkü artık Chrome'daki "Google Voice Control Now" özelliği ile direktman Google'a konuşabiliyoruz. Güncellemeyle gelen yeni özelliklerin içinde aramaların %5 daha hızlı olması da var.

Nasıl çalıştığına gelince: Sesli komut ile Google araması yapabiliyorsunuz. Güncellemeyi yapmak için özelliklerden "Yardım" kutusuna gitmeniz yeterli. Sonrasında Chrome kendini kapatıp tekrar açacak ve yeniden geldiğinde bir mikrofon logosu göreceksiniz. Mikrofon aracılığıyla üzerine tıklayıp arama yapmaya hazırsınız. Tabii mikrofonu kullanması için Chrome'a gerekli izni vermeniz gerek.

Önemli bir hatırlatma bu özellik pek çok yazılımda olduğu gibi şimdilik sadece "İngilizce" çalışıyor. Türkçe'si geldiğinde size sıcağı sıcağına bunu aktaracağız. 

Kaynak: Chrome Releases

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!