This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Çift ekran, katlanabilir ekran ve fazlası... Samsung ve Project Valley

Samsung’un aldığı katlanabilen ekran patentleri ve çift ekranlı telefonlardan bolca bahsedilmesi herhalde bir nebze olsun ilginizi çekiyordur. Elbette tutup da önümüzdeki aylarda katlanabilir ekranla tanışacağız denemez ama en azından prototipleri üzerinde çalışmalar gerçekleşmekte. Edge bir nebze olsun sevmişsek aslında bu bize yeni bir şeyler getirdiği için. Samsung, Galaxy S6 Edge ile neler yapabileceğini nispeten de olsa gösterdi. Ve gelen haberler bu işin burada kalmayacağını söylüyor.

patent samsung
Alınan patentlerden biri / © Patent Bolt

Project Valley ya da Project V isimlerini daha önce duydunuz mu? Muhtemelen çoğumuz duymadık, o yüzden üzülmeyin. Project Valley, Samsung’un üzerinde çift ekranlı telefona ve projeye verdiği isim. Gelen haberler projenin henüz emekleme aşamasında olduğunu söylüyor. Aynı zamanda Project V / Valley ismi üzerinden gidilerek v şeklinde açılabilen ve katlanabilen bir ekrana sahip cihaz olabileceği de dillendirilmekte.

Elbette aslında böyle bir şeye ihtiyaç var mı yok mu tartışılır, mesela bizim ofisteki tasarımcılar da iki ekranla çalışıyorlar ve ben, buna bir editör olarak anlam veremiyorum. Onlar da benim anlam veremememe anlam veremiyor. Sonuçta boş bakışmalar ve sessizlikten sonra herkes masasına dönüyor. Önemli olan inovasyon ve yenilik, bunlar geldiği sürece cihazın başarısını tartışmalar değil piyasa belirliyor. İşte bizim de bu noktada ilgimizi çeken teknolojinin bu yenilikle gelebileceği noktalar.

moun
Proje o kadar gizli ve yeni ki insan sadece vadi resmi koymak istiyor © landscape

Biraz hafızayı zorladığımızda daha önceki söylentilerin katlanabilen ekranlarla Samsung tarafından 2016 yılında tanıştırılacağımız yönündeydi. Bu gelen haberler de doğruysa Samsung olaya fazlasıyla kendini vermiş. Neyse geç olsun güzel olsun, bekleriz.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!