This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 9 comments

Cihazınız mı sizi mutsuz ediyor? Belki de...

Sayısız araştırma birçok insanın gerçek anlamda cep telefonlarına bağımlı olduğunu geçmişte bize gösterdi. Olay şimdi daha da ilerledi, birçok insanı depresyona sokan ya da mutsuz olmasına sebep açan da yine telefonları.

andrdoidpit depression sadness
© ANDROIDPIT

Baylor Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada 346 üniversite öğrencisi, telefonlarına bağımlılık / davranış durumlarına göre incelendi. İncelemenin sonucunda duygusal olarak kırılganlık, hızlı değişen duygu halleri, yüksek oranda maddecilik ve dikkat eksikliğinin cihazlarında daha fazla vakit geçiren öğrencilerde daha sık görüldüğü gözlendi.

Özellikle e-postaları ya da sosyal medyayı sıkça takip etme isteği kişilerde bir şeyleri kaçırdıkları hissi yaratarak dikkat eksikliği ve rahatsızlık gibi konularda tetikleyici neden olabiliyor. Yine depresyonda olan kişilerin de anlık olarak telefonuna yönelmesinin onlara geçici yatıştırıcılar olarak geleceği fakat kalıcı bir çözüm sunmadığı araştırmada belirtilmiş.

Eğer siz de uygulamanın hayatınızı gereğinden fazla etkilediğini düşünüyorsanız bu uygulamayı indirerek kendinize günlük sınırlar belirleyebilir, vaktinizi daha çok ne yaparak geçiriyorsunuz görebilirsiniz.

Instant - Quantified Self Install on Google Play

 

9 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!