This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 9 comments

Cihazınız mı sizi mutsuz ediyor? Belki de...

Sayısız araştırma birçok insanın gerçek anlamda cep telefonlarına bağımlı olduğunu geçmişte bize gösterdi. Olay şimdi daha da ilerledi, birçok insanı depresyona sokan ya da mutsuz olmasına sebep açan da yine telefonları.

andrdoidpit depression sadness
© ANDROIDPIT

Baylor Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada 346 üniversite öğrencisi, telefonlarına bağımlılık / davranış durumlarına göre incelendi. İncelemenin sonucunda duygusal olarak kırılganlık, hızlı değişen duygu halleri, yüksek oranda maddecilik ve dikkat eksikliğinin cihazlarında daha fazla vakit geçiren öğrencilerde daha sık görüldüğü gözlendi.

Özellikle e-postaları ya da sosyal medyayı sıkça takip etme isteği kişilerde bir şeyleri kaçırdıkları hissi yaratarak dikkat eksikliği ve rahatsızlık gibi konularda tetikleyici neden olabiliyor. Yine depresyonda olan kişilerin de anlık olarak telefonuna yönelmesinin onlara geçici yatıştırıcılar olarak geleceği fakat kalıcı bir çözüm sunmadığı araştırmada belirtilmiş.

Eğer siz de uygulamanın hayatınızı gereğinden fazla etkilediğini düşünüyorsanız bu uygulamayı indirerek kendinize günlük sınırlar belirleyebilir, vaktinizi daha çok ne yaparak geçiriyorsunuz görebilirsiniz.

Instant - Quantified Self Install on Google Play

 

9 comments

Yeni yorum yaz:
 • Birsey sorabilirmiyim galaxys4 te videolari galeriden sildikten sonra daja telefonda kalmaz dimi kalirsa telefon hafizasindan nasil dilebilirim ?

 • Masaüstünden mi girmek gerekiyor bulamadım?

 • Size özel mesaj atabileceğim bir yer var mı konuyla ilgili?

  • Can C. 21.Nis.2015 Link to comment

   Elbette, profil sayfamızda sol bölümde özel mesaj seçeneği var, oradan ulaşabilirsiniz

 • Gold mağazalarında özel fiyat derken pazarlık edilebiliyor mu yani kişiye göre farklı fiyat mı veriliyor anlayamadım ayrıca foruma da bakacağım teşekkürler..

  • Can C. 21.Nis.2015 Link to comment

   Hayır pazarlık değil fakat AndroidPIT üyelerine özel fiyatlar var. Siz bütçenizi ve ne gibi özelliklere sahip bir cihaz aradığınızı belirtin, Gold Uzmanı size bütçeniz dahilinde olabilecek en iyi teklifi versin. Tamamen AndroidPIT üyelerine özel bir uygulama.

 • Note 4 ile Note 4 Edge arasında ekran harici fark var mı ayrıca performans ve işlemci yönünden Note 4 Edge mi S6 Edge mi tercih edilmeli? Teşekkürler..

  • Can C. 21.Nis.2015 Link to comment

   Bahattin bey bu sorularınızı forumda paylaşırsanız hem daha doğru hem de daha hızlı cevap alabilirsiniz, bunun dışında eğer cihazları satın almayı düşünürseniz Gold Teknoloji Uzmanı size Gold mağazalarında geçerli olacak özel fiyatlar da verebilir.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!