This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
14 Shares 12 comments

Cihazınızla uyuşmayan uygulamaları yükleyebilir misiniz? EVET!

Muhakkak karşılaşmışsınızdır; konu Google’ın Türkiye Play mağazası olunca her uygulamaya erişimimiz mümkün olmuyor. İnternetten gördüğünüz, hoşunuza giden kimi uygulamaları Google Play’de bulamadığınız zaman hayattan aldığınız o kekremsi tadı eminimki herkes hayatında bir kere tatmıştır. Fakat kullandığımız işletim sisteminin Android olması sebebiyle gözle görünür yerlerde olmasa da her problemin bir çözümü vardır. Dolayısıyla artık üzülmenize gerek kalmadı! Çünkü size Google’ın başka ülkelerdeki Play mağazalarında olan ama Türkiye’de bulunmayan veya cihazınıza uyum sorunları sebebiyle yükleyemediğiniz uygulamaları –sırf ağzınız tatlansın diye- nasıl yükleyeceğinizi anlatıyoruz!

installer google play store
 © AndroidPIT

İşe koyulma

 • Öncelikle sorunumuzu çözecek uygulamayı yükleyip kullanabilmemiz için cihazınız root edilmiş olmalı. Eğer cihazınızı hala root etmediyseniz, buradan bazı cihazlar için hazırlanmış root etme rehberlerimize (diğerleri yolda) ulaşabilirsiniz.
 • Ek olarak cihazınızın ayarlarından “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini aktif hale getirmelisiniz. Bu ayarı aktif hale getirmek için Ayarlar > Güvenlik > “Bilinmeyen kaynaklar” yazan kısma onay vermelisiniz.
Bilinmeyen Kaynaklar
"Bilinmeyen Kaynaklar" 'ı aktifleştirin (Android 4.3 arayüzü) © AndroidPIT
Bilinmeyen kaynaklar 2
"Bilinmeyen Kaynaklar" 'ı aktifleştirin (Android 4.0.3 arayüzü)© AndroidPIT
 • Sırada bu uygulamanın APK dosyasını bulmak var. “Market Helper” programı Google Play’de bulunmadığından (aynı isimde birtakım uygulamalar var fakat ihtiyacımız olan uygulamal onlar değil) bu dosyayı internetten edinmelisiniz. XDA-Developers Forum ‘dan ya da AndroidPolice ‘den temin edebilirsiniz.
 • Daha sonra uygulamayı telefonunuza atıp yükleyin. Dosyayı telefonunuzun tarayıcısından bulup direkt oradan da yükleyebilirsiniz.

“Market Helper” 'ı kurun

 • Uygulamayı cihazınıza yükledikten Google Play açıldığında görüntülenen telefonunuzun kimliğini kolayca değiştirebilir ve konum bilgisini değiştirebilirsiniz
 • Bu işlemi yapabilmek için uygulamayı açın ve “Select Account” (hesap seç) kısmına GMAIL adresinizi yazarak “Activate” (etkinleştir) seçeneğine tıklayın.
Markethelper3
GMAIL hesabınızı aktifleştirin  © AndroidPIT
 • Tıkladıktan sonra ekranınızda açılan pencerede uygulama yönetici (superuser) olarak çalışma izni isteyecektir. Bu kutuya onay vermelisiniz.
 • Bu kısımdan sonra işler daha da heyecanlı hale geliyor. “Select Device” (cihaz seç) kısmından telefonunuzun kimliğini isterseniz tablet isterseniz başka bir telefon olarak ayarlayabilirsiniz. Google Play mağazasında görünün cihaz kısmında ne görmek isterseniz!
 • İkincil olarak, cihazınızın hangi model olarak görüntüleneceğini seçebilirsiniz. Örneğin ben Facebook Home uygulamasını yükleyebilmek için Galaxy S2’mi Galaxy S3 olarak gösterdim.
Markethelper5
Cihazının nasıl gözükeceğini istediğiniz sekilde seçin © AndroidPIT
 • “Select Operator” (Operatör seç) kısmından, cihazınızın hangi ülkeden şebeke aldığı bilgisiniz –görünümde- değiştirebilirsiniz. Ben aşağıdaki örnekte ABD ve operatör olarak da AT&T olarak gösterdim. Daha sonra “Activate” (etkinleştir) butonuna tıklayın.
Markethelper6
Ülke ve operatör bilgisini girin / © AndroidPIT
 • Onay ekranında, sizi Google’ın “Yönetici Tablosu” a (Dashboard) seçtiğiniz hesabı onaylamanız için yönlendirme seçeneğini sunacak. Buradan Google kullanıcı adı ve şifrenizi girerek yeni hesabınızı onaylamanız gerekecek.
Markethelper7
Google Dashboard'dan (Yönetici Tablosu) yeni ayarlarınızın girişi için onaylama verin © AndroidPIT
 • Bu adımları tamamladıktan sonra yapmanız gereken başka hiç birşey yok. Cihazınızın “Ana Menü” (Home) tuşuna basarak Google Play’i açın.
 • O an Google Play mağazası içindeki cihazınız, cihazınızın türü, operatör ya da ülke kaynaklı bütün kısıtlamalar kalkmış olacak.
 • Daha önce belirttiğimiz gibi normalde Facebook Home uygulamasını Galaxy S2’ye yükleyemezken Market Helper uygulamasının yardımıyla cihazımızı Google Play mağazasına sanki Galaxy S3 gibi gösterip yüklemeyi başardık.

Önemli Not: Yüklemek istediğiniz uygulama şimdi telefonunuzla “uyumlu” gözükse dahi bu uygulamanın tıkır tıkır işleyeceği anlamına gelmiyor.

Tabii ki de ülkenizle veya cihazınızla uyumlu olmayan uygulamaları yüklemenin başka yolları da var. Örneğin yüklemek istediğiniz programın APK dosyasını internetten indirip cihazınıza kurabilirsiniz. Yine de Market Helper yolunda gitmeyen işlerinizi halledebilmeniz için güzel bir çözüm.

Market Helper programını kullanarak elde ettiğiniz başarı hikayeleri var mı? Yorumlar kısmında bizimle paylaşın!

12 comments

Yeni yorum yaz:
 • Kardeş market helper sorun veriyo işlem com phx market helper gibi çözümü nedir cevaplarsan sevinirim

 • Ib Os 31.Eki.2015 Link to comment

  ERROR VERİO MARKET HELPERDE ?

 • Beyler program çalışmayı durduruyor aktifleşitirince ne yapabilirim ?

 • Market Helper'i aktiflestiremiyorum uygulama durduruldu hatasi veriyor napabilirim lutfen yardimci olur musunuz? 😳

 • arkadaşlar ben bu uygulamayı kurdum bu kez internet hızım aşırı derecede düştü ne yaptım olmadı yardımcı olabilirmısınız ?

 • Çok teşekkür ederim Androidpit. Çok yardımcı oldunuz. Tablet Piranha 10.1 ve 400 liraya aldım. Google Play Store'da mesela subway surfers'ı aradığımda oyun hariç her şey çıkıyordu. Market Helper sayesinde artık uyumlu olmayan uygulamaları indirebiliyorum. Yeniden teşekkürler!!!

 • Ben bayağı denedim olmadı ve çok ihtiyacım var, Hometech Ultra Tab 7"tablet pc

 • "Bu cihaz köklü değildir. i daha sonraki sürümlerinde köksüz cihazlara destek katacak"sorunu nereden düzeltilir
  bilen varsa bu yorumun altına yazsın

  • Köklü derken cihazın rootlu değil demek ki. Ya rootla ya da www.mgyun.com/romastersu/ linkinden indir ve kur. Rootlarsan cihaz garantiden çıkar fakat verdiğim linkten indirdiğin uygulamayı kullanırsan hem uğraşmazsın hem de cihazını koruma altına almış olursun. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

  • Köklü derken neyden bahsediyor sanıyorsun ROOTlu olmalı telefon Root : kök erişimi

 • Bu root işini bi türlü beceremedim ben. :-(

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!