This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Çin’de Yasaklı Nexus 7’ye Bu Tablet Yüzünden Mi İzin Çıkmadı?

Eğer 7 inçlik makul fiyatlı Android tabletlerden vazgeçmem diyorsanız piyasada bir çok seçenek sizin için mevcut durumda (Türkiye’de bu seçenekler var mı?). Peki ya Android Jelly Bean işletim sistemine sahip 120 doların altında bir tablete ne dersiniz?

Droid Guy’ın haberine göre, Çin’li Ainol firması 7 inçlik Jelly Bean’li Ainol Novo 7 Crystal tableti 120 dolar ve altı fiyatına piyasaya sürdü.

Özellik bakımından Novo 7 Crystal tablet 7 inçlik 1024x600 çözünürlüklü ekran, 2 MP ön kamera, 1.5 Ghz çift çekirdek işlemci, Mali 400 grafik kartı, 1GB DDR3 RAM, 8GB dahili bellek ve 32GB’a yükseltilebilir mikro SD karta sahip.

Büyüklük bakımından 7.4 x 4.7 x 0.4 inç ve 340 gram ağırlığında. HTML 5, mini USB giriş ve HDMI çıkışına sahip cihazın 5 saate kadar dayanan 3700 mAH pili var (Nexus 7’den bu kulvarda kötü).

Önceki haberlerimizden birinde Nexus 7’nin Çin’e izninin çıkmadığından bahsetmiştik. Tabii üstüne bir de bu Nexus 7 ile direkt rekabete girecek cihaz çıkınca insan komplo teorileri kurmadan edemiyor.

Görünen o ki Android tablet piyasasında fiyatlar daha da aşağı inecek. Ben tablet alacak olsam bekleyeyim mi satın mı alayım kafam çok karışırdı herhalde.

Siz ne düşünüyorsunuz? Bu cihazların Türkiye’ye gelmesini beklemeye değer mi?

Kaynak: phonesreview

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • Gün geçmiyor ki 7 inçlik tabletler hakkında haber çıkmasın. Sanki bana nazire yapar gibi ...Nexs 7 ile beraber 25 USD'lik Google Play Hediye Çeki geldiğini tekrar hatırlatırım.Yani 175 USD'ye geliyor aslında Nexus 7 :)

  • valla ne yalan soyliym nexusu aratmayacak ozelligi olursa cebimi dusunur alirim novo yu :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!