This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 3 comments

Çin'den 'Bu Kadar Da Olmaz' Dedirtecek Bir Çakma iPhone 5 Haberi

Çinli Le Guo isimli firma tarafından üretilen birebir iPhone 5 kopyası olan akıllı telefon hem Apple'ın İOS hem de Android mobil işletim sistemlerini çalıştırıyor. Patent hakkı denen bir kavramın neredeyse hiç geçerli olmadığı Çin pazarında iPhone 5' in tanıtımından bir gün önce piyasaya sürülen bu cihazın kullanıcıları istedikleri her an işletim sistemleri arasında geçiş yapabiliyorlar. Gerçekten de şaşırtıcı değil mi ?

İPhone mu yoksa Android mi diye kafa kurcalanmasına yer bırakmayan bu kopya ürün üzerinde her iki farklı işletim sisteminin çalışmasını gösteren ekran görüntülerini içeren fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz.Patent hakkı nedir bilmeyen iPhone 5 kopyası telefon otomatik olarak iOS ile açılıyor

Canınız Android kullanmak isterse anında iOS'dan Android 4.0'a geçiş yapabiliyorsunuz

Çinli çakma iPhone 5'in kamerası da orjinal iPhone'a yakın bir kalite sunuyor gibi

 

Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Amerika'da en ufak bir benzerliğin bile üretici  milyarlarlarca dolara mal olabileceği patent ihlali konusunun Çin'de tamamiyle göz ardı edilmesi çekik gözlü arkadaşlarımızı bu derece yaratıcı olmaya itiyor. Bu telefon özelinde ise akıllara gelen ilk sorulardan bir tanesi de şu: Bu telefonu bir Android mi yoksa iOS akıllı telefon olarak sınıflandırabiliriz? 

 

 

 

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!