This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 3 comments

Çinli Firma iPhone 5'den Sonra Şimdi de iPad Mini Çakmasını Tanıttı

Dünya tarihinin gördüğü en büyük ekonomik büyüme performanslarından bir tanesine imza atan Çin'in  patent haklarını göz ardı etmekte sınır tanımayan teknoloji firmalarından bir tanesi Apple'ın iPhone 5'inin çakmasını gerçek iPhone'dan önce piyasaya sürdükten sonra şimde de aynı muameleyi iPad Mini'ye çekmeye hazırlanıyor. GooPad Mini isimli iPad taklidi tablet bilgisayar çoktan tanıtıldı bile...

Yukarıda görüntülenen cihazın teknik özelliklerine kabaca bir göz attığımızda ise GooPad'in iPad Mini'ye göre geride kalmış olduğunu görüyoruz:

  • 7.9 inç ekran büyüklüğü (iPad Mini ile aynı)
  • 1024 x 768 piksellik ekran çözünürlüğü
  • 1.4 Ghz'lik yeni çift çekirdekli işlemci
  • 1 GB RAM
  • 2 megapiksel kamera

Bu arada GooPad'in üreticisi firmanın iPad Mini'nin tanıtımı öncesinde paylaşmış olduğu ilginç videoyu aşağıda izleyebilir ya da buraya tıklayarak cihazınızın tarayıcısında açabilirsiniz.

Patent hakları konusunda tavrı çok net olan Apple'ın bu ürün için üretici firmanın yakasına yapışmaması süpriz olacaktır. Ama firma bu ürünü Çin dışında satmadığı sürece herhangi bir sıkıntı ile karşılaşması Çin Hukuk Sistemi'nin bu konudaki duyarsızlığı dolayısı ile pek de mümkün görünmüyor.

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!