This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
5 Shares 7 comments

Clean Master - Telefonunuz temizleyip, pil ömrünü uzatın

Telefonu ne kadar üst düzey olursa olsun, her akıllı telefon kullanıcısı bir noktada telefonunun performansından ya da pil ömründen şikayetçi oluyor. Bunun en önemli sebeplerinden biriyse, siz telefonunuzu mutlu mutlu kullanırken, gizlice birikip ve emin adımlarla telefonunuzun belleğini işgal eden kalıntı dosyalar, arama geçmişi ve gereksiz uygulamalar. Sadece iki el Candy Crush Saga oynadım, niye iki saatte telefonumun pili bitti, diye yakındığınızı duyabiliyorum. Bugün sizin için telefonunuzun su gibi akmasını sağlayacak Clean Master uygulamasını test ettik.

Not

Artı

  • Türkçe dil desteği var
  • Kullanımı kolay
  • Gereksiz özellikler yok
  • Ücretsiz ve reklam yok

Eksi

  • Bir hatası ya da eksiğini görmedik
  • Siz sorun yaşıyorsanız, bizimle paylaşın
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Sony Xperia SP 4.1.2 Hayır 3.8.2 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Clean Master, cihazınızdaki kalıntı dosyaları, Wechat, Whatsapp, Spotify, Pinterest, Line gibi uygulamaların uygulama geçmişlerini ve bıraktığı kullanılmayan dosyaları temizleyen, tek bir dokunuşta gereksiz uygulamaları kaldıran bir uygulama. Bu sayede pil ömrünüz boşu boşuna bitmiyor. Apk dosyalarınızı da SD karta yedekliyor; bu sayede tekrar kurabiliyorsunuz.  

idil1
Clean Master'ın ana ekranı kullanıcı dostu ve Ayarlar anlaşılır / © AndroidPIT

Ana ekran Önemsiz Dosyalar, Gizlilik, Hafıza Arttırma ve Uygulama Yöneticisi olarak dört seçenek içeriyor. Bu seçeneklerin yukarısında, bellek kartınızın ve aygıt depolamanızın ne kadarını kullandığınızı görebiliyorsunuz. Önemsiz Dosyalar!a gittiğinizde Önbellek, Kalıntı Dosyalar, Reklam Klasörleri ve Eski Apk’ler dosyasından, istediğiniz verileri temizleyebiliyorsunuz. Clean Master temizlemenizin riskli olabileceğini düşündüğü dosyaların yanına, “elleme” yazıyor. Gelişmiş seçeneklerden daha ayrıntılı bir temizlik yapabiliyorsunuz.

idil3
Gizlilik ve Hafıza Arttırma seçenekleri cihazınızın hızlanmasını sağlıyor / © AndroidPIT

Ana ekrandaki Gizlilik ikonundan mesaj kutusunu, Facebook hesabını ya da birçok daha uygulamadan veriler ve gizli bilgiler silebiliyorsunuz. Hafıza arttırma seçeneğinden çeşitli uygulamaların içindeki gereksiz dosyaları silebiliyorsunuz, uygulama kaldırabiliyorsunuz. Uygulama kaldırma işini, Uygulama yöneticisinden de yapabiliyorsunuz. Cihazınızın Clean Master çalıştırması için root olması gerekmiyor ama root varsa daha hızlı çalışıyor. 

Ekran & Kontroller

Ekran kontrolleri oldukça kolay ve kullanışlı. Uygulama oldukça ergonomik ve fonksiyonlara erişim kolay. Dosyalarınızı silmek adeta çocuk işi. Hiçbir gereksiz özellik ya da kafa karıştırıcı fonksiyon yok. Sadece neyi sildiğinize arada baksanız yeterli çünkü önemli dosyaları ya da saklamak istediğiniz apk dosyalarını, dikkat etmezsiniz silebilirsiniz. Clean Master çok kaliteli bir uygulama; tasarımı oldukça kullanıcı dostu. Testleri yapmak çok hızlı. Türkçe desteği olması da şahane.

idil2
Önemsiz dosyaları bir dokunuşla temizleyebiliyorsunuz / © AndroidPIT

Hız & İstikrar

Hız konusunda hiçbir sorun yaşamadık. Clean Master oldukça hızlı. Bir dokunuşta sorunsuz bir şekilde istediğiniz dosyaları silip, cihazınızda yer açıyor ve cihazınızı hızlandırıyor. Test sırasında da herhangi bir yükü yok; cihazı yavaşlatmıyor. Güncellemelerinde bazı sıkıntılar olduğu iddia ediliyor ama biz test süresince hiçbir sorun yaşamadık. Bir sorun yaşıyorsanız, bizimle paylaşın.

idil4
Uygulamaları kaldırmak ve kalıntı dosyalarını silmek çok kolay / © AndroidPIT

Fiyat/Performans Oranı

Clean Master ücretsiz ve reklam içermiyor. Ücretsiz bir uygulama için performansı çok iyi.

Son Söz

Clean Master, Türkçe desteği olan, ücretsiz, reklamsız bir cihazı temizleme uygulaması. Test boyunca sorunsuz çalıştı; herhangi bir hatasını göremedik. Bu uygulama sayesinde telefonunuzun performansını ve pil ömrünü arttırabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay bu uygulama, Android kullanmaya yeni başlayanlar için bile ideal.

7 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!