This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Kar yağdı sokaktaki çocuk sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Peki nerden bu çocuklar? Muhtemelen tabletlerinin, ya da anne babalarının akıllı telefonlarının başındalar. Devir değişti bunu kabul etmek lazım, görünen o ki YouTube çoktan kabul etmiş bile. Önümüzdeki haftalarda YouTube güzel bir yenilik yapacak ve küçük dostlarımıza özel bir uygulama çıkaracak. Kimse ne gerek var falan demesin, bugünlerde çocukların elinde bilyeden legodan fazla tablet var.

youtubekids
ufaklıkları şöyle alalım...© androidauthority

23 Şubat tarihinde yayınlanacağı duyurulan uygulama çocukların kullanımına uygun arayüzü ve kullanımı basit özellikleriyle çocuklara doğrudan ulaşmayı hedefliyor. Eğitim, bilim, sanat gibi faydalı başlıkların öne çıkarılacağı kanalda aynı zaman da aile koruması da olacak, böylece aileler çocuklarının ne kadar kullanabileceklerine ya da neleri arayabileceklerine karar verebilecekler.

YouTube’un neden böyle bir yol izlediğini herhalde şu veri özetler: YouTube içerisinde yer alan ve ailelere hitap eden içerikler, geçtiğimiz dönemde diğer içeriklerden 4 kat hızlı artış gösterdi.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!