This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

ColorDict Dictionary Wikipedia - Kullanışlı bir sözlük

Ne yapıyorsanız yapın; ister internette sört yapıyor olun, ister bir şeyler okuyor olun, isterseniz de bir yazılımla uğraşıyor olun bahse girerim akıllı telefonunuz her zaman eliniz altında bir yerdedir. Peki ya akıllı telefonumuzun bu yakın olma durumunu neden ColorDict Dictionary Wikipedia gibi bir hepsi-bir-arada sözlükle güçlendirmiyoruz? Detaylar için okumaya devam edin.

 

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
4.1.8 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: LG Optimus Speed
Android sürümü: 4.1

ColorDict Dictionary Wikipedia bir çevirim dışı sözlük. Aradığınız sözcüklerin karşılıklarını hali hazırda yüklenmiş sözlüklerden -daha kolay bulmanız adına farklı renklerde- dilediğiniz dilde bulun.

Bazı sözlükler (örneğin English Wordnet) sesli okuma özelliğine sahip, yani sonuçları önceden yüklenmiş Google TTS ve seçeneğe bağlı Pico TTS motorlarıyla dinleyebilirsiniz.

Kullanıcı mevcut sözlüklerden hangisinin ilk taranacağını belirleyebiliyor.

Geçmiş kutusuna bakarak kronolojik, alfabetik veya aranma sayılarına göre önceki sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.

Özet: ColorDict yabancı dillerle uğraşan veya ihtiyaç duyan herkes için harika bir araç. Uygulamanın genel performansı çok iyi.

Ekran & Kontroller

ColorDict Dictionary Wikipedia'yı kullanmak kendinden öğrenilir ve kolay. Uygulamayı başlattığınızda bir klavye ve arama kutusu göreceksiniz.

Manzara (yatay) modunda tutabilirsiniz daha çok tabletler için geliştirilmiş ama ben akıllı telefonumda da bu stili beğendim.

Benim tek eleştireceğim nokta esasen sözlükleri yüklemenin kolay olması gerektiği fakat böyle bir şey malesef söz konusu değil. Şu şekilde ilerliyor: Yatay görünümde Google Play'den yüklenmek üzere haritaları seçmek için tuşa basın. Çevirmek istediğiniz dil ikilisini seçin (örneğin İngilizce-Almanca, Almanca-İngilizce) ve sonrasında dilediğiniz dilleri indirin. Diller indiriliyor ve uygulama şeklinde yükleniyor. Dilleri uygulamaya entegre etmek için uygulama tekrar başlatılmak zorunda.

Hız & İstikrar

ColorDict Dictionary Wikipedia ve diğer diller yüklendiğinde uygulama siz dilediğiniz zaman açılıyor. Kelime birleştirme gibi fonksiyonlar uygulamayı oldukça rahat bir hale getiriyor.

Uygulama testlerimiz süresince bir kere bile donmadı.

Fiyat/Performans Oranı

ColorDict Dictionary Wikipedia ve sözlükler Google Play Store'da ücretsiz; aktif internet halinde uygulama içi reklamlar var.

Ekran Görüntüleri:

ColorDict Dictionary Wikipedia - Kullanışlı bir sözlük ColorDict Dictionary Wikipedia - Kullanışlı bir sözlük ColorDict Dictionary Wikipedia - Kullanışlı bir sözlük ColorDict Dictionary Wikipedia - Kullanışlı bir sözlük ColorDict Dictionary Wikipedia - Kullanışlı bir sözlük

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!