This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Crazy Taxi Artık Android Ekranlarda Uçuyor

Mobil oyun dünyasının klasiklerinden biri olan Crazy Taxi'nin uzun zamandır beklenen Android versiyonu nihayet Google Play Store'a düştü. SEGA'nın geliştirdiği Crazy Taxi'nin Android sürümü, dokunmatik ekranla oynanacak şekilde optimize edilmiş olsa da, oyunu joystick'le oynamak da mümkün olacak.  

crazy taxi
Crazy Taxi iyi güzel de kendisini İstanbul trafiğinde de görmek isteriz! / © SEGA

Uzun gecelerinizi Sensible Soccer'la  geçirmiyor, Street Fighter turnuvalarına katılmak için işinizden istifa etmiyorsanız; dozunda bir nostaljinin o kadar da zararı olduğu söylenemez. İşte geceleri Youtube'dan eski TRT klipleri seyreden o nostalji düşkünleri için, oyun dünyasının klasikleri Android'e gelmeye devam ediyorlar. Leisure Suit Larry adlı oyunla Google Play'de esen 80'ler rüzgarı, yerini SEGA'nın Igel'iyle 90'lara devretmişti.

Şimdi ise Crazy Taxi ile 2000'li yıllara geri dönmenin tam zamanıdır. İlk kez 1999 yılında piyasaya çıkan ve kısa zamanda bir SEGA klasiği haline gelen oyun kısa zaman önce PC, PlayStation 3 ve Xbox 360 gibi oyun konsolları için piyasaya çıkmıştı. Şirket şimdi de Crazy Taxi'nin Android sürümüyle retro oyun sevenleri mut lu etti. Ayrıca oyunun ilk halini hatırlayanlar için Bad Religion gibi punk gruplarının da olduğu orijinal soundtrack aynen korunmuş. Ayrıca dokunmatik ekranla oynamak istemeyenler için, Android sürümünü Xbox joystickiyle ya da başka uzaktan kumandalarla da oynamak mümkün.

Biraz tuzlu

Kötü haberi ise sona sakladık. Oyun, 4,63 Euro'luk fiyat etiketiyle bir Android uygulaması için hayli tuzlu görünüyor, hele de ücretli uygulamaların çok az rağbet gördüğü Türkiye gibi yerler için. Ama yine de 2000'lerin huzur ve refah ortamına dönmek isteyenler taksiye verecekleri 12 TL'yi taksi oyununa vermeyi tercih edebilir.

Gerçi özellikle İstanbul'da yaşayanların Crazy Taxi görmek için herhangi bir oyuna ihtiyacı yok, kadim şehrin sokakları zaten koca bir oyun pisti gibi. Ama yine de gerçekten çılgın bir takside giderken Android telefonunuzla “Crazy Taxi” oynama zevkini yaşamak istiyorsanız, sizi şöyle alalım

Vasıtasıyla SmartDroid Kaynak: Google Play Store

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!