This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

 Tablet ile akıllı telefon arası bir sınıflamaya hitap eden oyunlar giderek daha da popüler hale geliyor. Bu noktada yüksek performanslı cihazlar üzerindeki grafik temealı macera ve aksiyonlarıyla beraber online strateji uygulamaları da kendilerine yer buluyorlar. Crazy Tribes uygulaması AndroidPIT App Center ve Google Play üzerindeki en iyi strateji oyunlarından birisi olarak bugün mercek altında.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0.2 5.7.1

Özellikler & Kullanım

Test Cihazı
Samsung Galaxy Note 2
Android Sürümü: 4.1.2
Root: Yok
Mod: Yok

Uygulama Detayları
Android sürümü: Android 2.2 ve üstü
Yükleme boyutu: Yaklaşık 19 MB
Ice Cream Sandwich ve Jellybean optimizasyonu: Evet


İzinler
Ağ iletişimi
Sistem Araçları
Hafıza


İzinler hakkında özet
Crazy Tribes hiçbir gereksiz izne gerek duymuyor

Crazy Tribes'ın kurgusal yapısı beni piyasada yer alan strateji oyunlarının  genel olarak orta çağ ve magic gibi senaryonlar üzerine kurulu olmasından dolayı çok etkiledi. Zira bu oyunda nükleer bir savaş sonrası dünyada yaşam mücadelesi veriyorsunuz. Oyun bu anlamda insanda bir Fallout ve Mad Max gibi filmlerden hatırladıklarını getiriyor. Peki ama nükleer savaş sonrası yıkılmış olan bir dünya kurgusunu taşıyan Crazy Tribes uygulamasında ne yapıyoruz? 

Bu noktada Crazy Tribes Uygulaması bildiğimiz klasik online strateji oyunlarına benziyor. Oyunu oynayabilmek için oyun açık olduğu sürece internet bağlantısına ihtiyaç duyuyorsunuz.Fakat bu noktada oyunun data kullanımının çok az olduğuna vurgu yapmak isterim. Yani data kısıtlaması olanların pek de çekinmesine gerek yok. Oyun içerisinde başladığınız bir üs üzerinde geliştirmeler yapıyorsunuz. Bu geliştirmeler sayesinde kabilenizi vahşi bir dünyada diğerlerine karşı savunuyor ve de büyütüyorsunuz.Bu işlemleri yaparken değişik binaları kullanıyorsunuz. Bunlardan en önemlileri ise şu şekilde: 

  • Headquarters: Yönetim merkezi. Ayrıca bir takım hammaddeler ve idoine tabletleri savaşlarda kullanılmak üzere burada saklanabiliyor.
  • Kışla: Savaş ünitelerinin yetiştiği yer
  • Atomic Cafe: Paralı askerlerin görev aldığı yer
  • Lab: Önemli geliştirmelerin yapılabileceği bir ortam
  • Protective barrier: Saldırılara karşı koruma kalkanı
  • Pazar: Emtia ticareti yapabileceğiniz pazar yeri
  • Greenhouse (Srea): Besin yetiştiştirdiğiniz sera
  • Metal eritme binası: Bina inşaatı, silah üretimi geliştirmeler için ihtiyaç duyduğunuz bir bina

Oyunun kurgusu ile mükemmel derecede ötüşen dinamikleri apokalips sonrası bir hayat konseptine cuk oturuyor. Sizlere de bu dünya içerisinde yer alan kabilenizin hayatını idame ettirme sorumluluğu yükleniyor. Her şeyden yapmanız gereken kabileniz için optimum kaynak akışını ağlayabileceğiniz bir yer seçmek. Bu arada oyun içerisinde başka kabile ve klanların saldırılarına maruz kalmanız kaçınılmaz. İşte bu yüzdendir ki kendinizi saldırılara karşı iyi korumanız gerekiyor. Uzun vadede hayatta kalabilmek için topladığınız kaynakları akıllıca depolamanız da çok önemli. 

Özet

Crazy Tribes oyununun dinamikleri ve kurgusu uzun vadeli bir eğlence arayanlar için çok uygun. Oyun içerisinde sürekli geliştirilecek bir bina ya da ünite bulunuyor. Bu anlamda kendinizi güdülemeniz kolaylaşıyor. Eğer kendinize uzun vadeli bir online strateji oyunu arıyorsanız bu oyun ilk tercihiniz olabilir. Şimdiden iyi eğlenceler!

Ekran & Kontroller

 2D grafiklere sahip olan Crazy Tribes oyunu her ne kadar bu alanda ezberleri bozamasa da çok detaylı çizim ve açıklamaları ile çok hoş bir oyun tecrübesi yaşatıyor. Oyun kontrolleri gayet net ve açık bir şekilde tasarlanmışlar ve uygulama içi navigasyonda hiçbir sıkıntıya yer vermeyecek şekilde çalışıyorlar.

Hız & İstikrar

 Crazy Tribes uygulaması sürekli kullanıldığı zaman cihazın pil ömrünü pek de cömnert kullanmayan bir uygulama. Fakat bu durum biraz da online strateji oyunlarının doğasından kaynaklanmakta. 

Fiyat/Performans Oranı

 Crazy Tribes uygulaması AndroidPIT App Center ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. Çalışırken kullanıcılarını gereksiz reklamlarla yormayan bu uygulama aynı zamanda bazı oyun içi inşaat işlerini kolaylaştırma gibi fonksiyonları para karşılığı alma opsiyonunu da tanıyor.

Ekran Görüntüleri:

Crazy Tribes Crazy Tribes Crazy Tribes Crazy Tribes

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!