This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 4 comments

CyanogenMod 11'in M3 sürümü yayılmaya başlandı

CyanogenMod'un Android 4.4 KitKat tabanlı 11 ROM'u gittikçe daha stabil hale geliyor. Şimdiye dek sadece nightly (stabil olmayan, geliştirme sürümü) versiyonları bulunan CM 11'in daha stabil olan M3 yapıları dağıtılmaya başlandı.

CyanogenMod 11 android 4 4 for nexus
/ © pointgphone

Bilindiği üzere custom ROM'lar hemen bir kaç günde yaratılmıyor. Öncelikle bir kaç evreden geçerek hataları giderilen yazılımın son halini alması kimi zaman uzun sürebiliyor. İlk evrelerindeki yazılımlar ise barındırdıkları hatalar nedeniyle günlük kullanıma uygun değil. Birkaç basamaktan oluşan geliştirme evresi (aşağıdaki resim temel adımları gösteriyor) tamamlandığında bütün hatalar giderilmiş ve tam olarak yerine oturmuş bir ROM ortaya çıkmış oluyor.

builds cyanogenmod
Nightly sürümü, geliştirilme aşamasının ilk basamağı olduğundan oldukça çok hata barındıtabilir ve daha çok gelşitiriciler için uygun. Zaman ilerleyip hatalar giderildikçe ROM'un güvenirliliği de artıyor. / © CyanogenMod

CyanogenMod'un CM 11 yazılımı ise M Snapshot seviyesine geldi. Galaxy S4, HTC One ve LG G2 modelleri için CM 11'in M3 (M Snapshot) sürümü indirilebilir durumda. Ancak belirtelim, bu sürüm hala hatalar barındırıyor ve günlük kullanımda kimi aksaklıklara sebep olabilir. Yine de denemeye değer!

Vasıtasıyla Androidcentral Kaynak: CyanogenMod

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!