This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

CyanogenMod 9: En Yeni Fonskiyonlar ve Özellikler

CM9

CyanogenMod, Android akıllı telefonları için bulunan en sevilen ROM'lar arasında bulunuyor. En yeni versiyon olan CM 9 yakında bitecek gibi duruyor. Pocketnow sitesinden Joe Levi bu CM9'u analiz etmiş ve sizinle paylaşmak istediğimiz bir video hazırlamış.

CyanogenMod9 için İCS projesi olan Android Open Source Project (AOSP) baz olarak alınması ve yeni versiyonun getireceği fonksiyonlar birçok hayranın kalbini hızlı attıracak ve tabiiki de hayran kitlesi oluşturacak gibi görünüyor. Videoya geçmeden önce Joe arkadaşımızın listelediği özelliklere bir bakalım:

Cid: Cyanogen'in yeni maskotu Cid, eskisine göre biraz daha büyük artık. Ayrıca CM9'daki boot animasyonu da yeni maskotun stilini daha iyi gösterecek şekilde geliştirilmiş. Joe tarafından test edilen Nightbuild'de henüz bu yeni boot animasyonu bulunmuyor.

Kilit ekranı: CM9 size hava durumunu ve takvimdeki terminlerinizi kilit ekranına ekleme imkanı sunuyor. Ayrıca kilit ekranından uygulamalara kısa yönden ulaşmak da mümkün olacak.

Trebuchet: Trebuchet, CM9'un kendi launcheri. Trebuchet ile hızlı bir şekilde görünümü kişiselleştirebilirsiniz.

Theme: CM9'un ilk versiyonları theme desteklemiyordu, fakat Play Store'da CM9 için yeni ve şık theme bulmak mümkün artık.

Sistem: Cihazının birçok menüsünü beklentilerinize göre ayarlayabilirsiniz.

Profiller: Konumunuza göre profiller oluşturmanız da mümkün CM9 ile. Mesela Wireless otomatik aktive edilebilir vs. Ayrıca gece modusunu da bulabilirsiniz profiller arasında. Profilleri cihazının açma/kapama tuşu ile gelen menüden değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Performans: Bu bölüm sadece ne yaptığını bilen kullanıcılar için. Yoksa akıllı performans ayarlarını değiştirerek telefonunuza zarar verebilirsiniz, hatta kullanılmayacak hale getirebilirsiniz.

Tabiiki özellikler çok daha kapsamlı, fakat en önemli özellikler bunlardı. Bu özelliklerin pratikte nasıl olduğunu, alttaki videoda izleyebilirsiniz.

 

Kaynak: pocketnow

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!