This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

CyanogenMod’un Android 4.4 KitKat üzerin inşa ettiği yeni custom ROM, önce Nexuslar için şimdi ise farklı marka ve modeller için tanıtıldı. Şimdilik nightly (stabil olmayan versiyon) olarak tanıtılan CM11 gün geçtikçe daha da genişliyor.

CyanogenMod 11 android 4 4 for nexus
/ © pointgphone

Geçtiğimiz günlerde Nexus cihazlar için dağıtılmaya başlanan CyanogenMod’un yeni custom ROM’u CM11, artık LG G2, HTC One ve Galaxy S3 için de geliştiriliyor. LG G2 ‘nin farklı versiyonları (D800, D801 ve D802), uluslararası Galaxy S3 versiyonu(I9300) ve HTC One’ın farklı versiyonları (m7att, m7spr, m7tmo, m7ul) ve farklı bir kaç marka/model (tam liste için aşağıdaki “kaynak” linkine tıklayınız) için tanıtılan yeni custom ROM henüz “nightly” yani başlangıç evresinde. Bunun anlamı ROM, geliştirme aşamasının henüz en başlarında ve bu nedenle bol miktarda hata barındırıyor olabilir.

Listedeki kimi cihazlar henüz 4.3 güncellemesi bile almamışken, Motorola ve HTC Android’in 4.4 sürümünün dağıtımına başladı bile. Fakat CyanogenMod’la zamanın ilerisine gitmek mümkün. Bu süreçte Google’da Android’in 4.4.1 versiyonu için çalışadursun, CyanogenMod kanadından gelen açıklamalara göre CM11’in sonraki versiyonları Android 4.4.1 öğelerini de barındıracak.

Biz yine genel uyarımızı yapalım, custom ROM yüklemek, telefonunuzun garantisini bozan, telefonunuza da çeşitli zararlar verebilecek bir işlem. Bu sebepten dolayı, biz AndroidPIT ekibi olarak, sizleri custom ROM yüklemeye teşvik etmiyor, yüklemeye karar verirseniz ise sorumluluğun sizde olduğunu hatırlatmak istiyoruz. 

Vasıtasıyla Androidauthority Kaynak: CyanogenMod

6 comments

Yeni yorum yaz:
  • buyuk firmalar telefon satmak icin guncellemeyle fazla ugrasmiyo

  • Büyük şirketler senede en fazla 2 güncellemeyi yayınlarken tabiricaizsse merdiven altı romlar surekli güncelleniyor ve ilgi çekiyorlar ve çokta iyi yapılıyor burada emek harcamanın sebebi sadece kendini kanıtlama çabasımı yoksa ben bu işi yapıyor ve insanlara istediği hizmeti senden daha iyi veriyorum demekmi istiyor.

  • Evet olabiliyor.İndirme listesinden cihazınızın modelini varsa bulabilirsiniz.

  • ibrahim 11.Ara.2013 Link to comment

    tabletlere olurmu? belirli bir markalat icin mi?

  • CyanogenModun kendi sitesine girip oradan nightly sürümlerini indirebilirsin.

  • ibrahim 11.Ara.2013 Link to comment

    nerdrn indire bilirim?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!