This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 8 comments

Daha iyi Wi-Fi bağlantısı için ihtiyacınız olan her şey!

Eğer Wi-Fi açıkken piliniz normalden çok daha hızlı tükeniyorsa ya da bağlı olmanıza rağmen hala internete bağlanmada ve hızda sorunlar yaşıyorsanız çok büyük bir ihtimalle siz de kötü Wi-Fi bağlantısı kurbanlarındansınız. İşte, evde ve gittiğimiz mekanlarda çoğu zaman Wi-Fi bağlantısı gerçekleştiriyoruz fakat istediğimiz verimi alamayacaksak anlamı ne ki? İşte Wi-Fi bağlantınızı güçlendirmenizi sağlayacak tavsiye ve uygulamalar.

andrdoipit wi fi android
© ANDROIDPIT

Uygulama kullanın

Bu muhtemelen Wi-Fi bağlantınızı daha iyi hale getirmeniz için en iyi ihtimal ayrıca kanıtlanmış ve stabil. Birçok uygulama var ve aralarından çoğu da placebo etkisi yapmanın çok ilerisine gidemiyorlar bu yüzden sizin için Google Play Store’dan Wi-Fi Booster & Easy Analyzer uygulamasını seçtik. Uygulama ücretsiz ve oldukça verimli.

androidpit wi fi signal booster
© ANDROIDPIT

Kötü bağlantıdan kaçının

Kötü bağlantılar hem şarj hem de vakit kaybı. Bundan kurtulmak için Android cihazınızın ayarlarına girip Wi-Fi seçeneği üzerine basın ve gelişmiş ayarlara geçin. Burada kötü bağlantılardan otomatikman kurtulmanızı sağlayacak seçenekleri işaretleyin. Siz de kurtulun, cihazınız da.

AndroidPIT WiFi Avoid Poor Connections
 / © ANDROIDPIT

Ev yapımı uydu

Gerçekten iyi bir bağlantıya ihtiyacınız olduğunda parabolik metal tabak ya da benzeri objenizle kendi uydunuzu yaratabilirsiniz. Bence aşırı havalı, çalıştığında insan kendini Tony Stark gibi hissediyor. Elbette dünyanın en pratik Wi-Fi güçlendirme yolu değil ama aklınızda bulunsun, en azından eğlenceli.

Parabolic Radio Dish
© ANDROIDPIT

Kötü bağlantıları unutun

Bugüne kadar milyonlarca Wi-Fi üzerinden bağlanmışsınız ve çoğu da şu anda kötü bağlantı durumunda. O zaman hepsini silin, durmasınlar boşuna. Çünkü cihazınız muhtemelen bu kötü bağlantılar çevredeyken kendince bağlanmaya çalışacak ve piliniz boşuna bitecek. Dediğimiz gibi kötü olan ne varsa silin atın.

AndroidPIT WiFi Forget Connection
© ANDROIDPIT

Anteni kapamayın!

Birçok etken bağlantıyı kötü yapabilir ama bunlardan en kötüsü muhtemelen anteni kapamak. Bu yüzden kullandığınız kılıflara dikkat edin, özellikle metal içerenlere çünkü bunlar gerçekten sinyalleri engelleyebiliyorlar. Bunu anlamak için Ookla hız testi yapın, bakalım kılıf varken ve yokken fark oluyor mu? Oluyor ise sallayın o kılıfı, gidin sevmediğiniz bir arkadaşınıza falan hediye edin.

AndroidPIT Ookla SpeedTest Results
© ANDROIDPIT/Ookla
Speedtest.net Install on Google Play

En iyi Wi-Fi noktalarını öğrenin

Bunu yapmanın en kolay yolu Wi-Fi analyzer uygulaması. Uygulama üç farklı özellik sunuyor. En iyi kanalları tespit ediyor ve böylece çok detaya girmeden ağınızı sizin için optimize ediyor. İkinci özelliği ise bir ofisteki ya da sokaktaki bağlantılardan hangisinin en stabil olan olduğunu belirlemek. Son olarak da IP adresleri, DNS ayarlar vb özelliklere kolay erişim sağlıyor. Elbette çok önemli bir özellik değil ama olması da bir artı.

Wifi Analyzer Install on Google Play

Modemi doğru yere yerleştirin

Evdeki internet bağlantısı için modemi doğru yere koymak ne kadar önemli? Önemli işte, şu kadarı bu kadarı yok. Genelde telefonun yanına ya da birçok kablonun arasına konuluyor ki bu çok da iyi bir sonuç sağlamıyor. En azından maksimum verimi sağlamıyor. İşte bu sorunu çözebilmek için Wi-Fi FDTD solver uygulaması. Uygulama ile en iyi sinyali alabileceğiniz yere modeminizi yerleştirebilirsiniz. Uygulama üzerinden kontrol edersiniz, beğenmezseniz de başka bir yer bulursunuz.

wifi solver fdtd 2
© ANDROIDPIT
WiFi Solver FDTD Install on Google Play

Bu bahsettiğimiz yöntemlerden hangilerini uyguluyorsunuz? Sizin de daha iyi Wi-Fi sinyalleri için ekleyebilecekleriniz var mı?

8 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!