This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

FPS ve Android cennetten bir köşe vaad etmiyor. FPS'ler bir yandan iyi gözükse de konsollorda oynayan kullanıcıların beklentilerini karşılamıyor. Esas sorun genelde karmaşık olan kontrollerde.

Dead Space™ bir klasik ve şimdi Android'de. Orijinal versiyonuna göre nasıl? İncelememizde bunun cevabını bulabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.1.40 1.1.41

Özellikler & Kullanım

Dead Space™ dört sene önce geldi ve toplu bir kitlenin favorisi haline geldi. Android için resmi uygulama 2011'de yayınlandı ve biz de sonunda FPS'lerden sıklıkla hayalkırıklığına uğramış olsak da oyunu incelemeye karar verdik.

Dead Space™'in hikayesi insanları mutantlara dönüştüren bir salgının olduğu bir uzay istasyonunda geçiyor. Isaac'in rolüne bürünün ve istasyonun sırlarını keşfetmek için mutantların kökünü kazıyın.

İtiraf etmem gerekir ki oyuna bağımlı oldum. Daha başka kanlı ve korkutucu oyun aklıma gelmiyor. Ama bu uygulama akıllı telefonda nasıl çalışıyor. Bunu söylemekten mutluluk duyuyorum: Benim kişisel tecrübem çok iyiydi!

Uygulama birinci ve ikinci bölümlerin arasın yerleştirilmiş hikayeyle bağımsız. Çok iyi yapılmış; detaylara çok önem verilmiş, harika grafikler ve kontroller beni gerçekten etkiledi.

Oyunu başlatın ve korkmaya hazır olun. Dürüst olmak gerekirse grafikler ışıl ışıl ki bu Playstation3, Xbox360 ya da bilgisayarda oynadıklarım gibi.

Eğer bu işin sırrını çözebilirim diyorsanız - ben bulamadım. Kontroller ekranın solunda ve açıyı sağdan değiştirebiliyorsunuz. Kahramanınız ne zaman bir canavar veya obje görürse ekrana dokunup sürüklemeniz (mesela testereyi açmak için) yeterli. Genel olarak kontroller akıcı çalışıyor.

Daha fazla aytıntıya girmek istemiyorum fakat şunu belirtmekte fayda var, bu oyunda inanılmaz bir bağımlılık potansyeli var ve sizin saatlerinizi alabilir.

Özet: Dead Space™ çok az oyunun yapabildiğini başardı: Her açıdan çok yüksek kalitede. Uzunca arka plandan biri sizinle konuşup oyuncuyu ayık tutuyor ve kontroller harika. Atmosfer -genel olarak grafiklerin başarısına borçlu- oyunu havaya sokan faktör. Ses efektleri de ayrıca etkileyici. Akıllı telefonlar için FPS bazında çığır açıcı bir oyun.

Ekran & Kontroller

Dead Space™ hoş tasarımından dolayı kolay öğrenilir. Her an oyuncu yeni bir şey öğreniyor ya da yeni bir silah keşfediyor. Nasıl kullanılacağına dair açıklamalar ekranda beliriyor.

Menü tasarımı hoş bir şekilde diğer elementlerle uyum sağlamış ve grafikler daha da harika olamazdı.

Hız & İstikrar

Dead Space™'den en iyi verimi alabilmek için size iyi bir oyun tecrübesini sağlayabilecek (takılma ve donma olmaksızın) üst seviye bir akıllı telefona ihtiyacınız var. Grafikler şu an Android'de mevcut uygulamarın içinde en iyilerden ama iyi bir donanıma ihtiyaç var. Oyunda donma olmadı.

Fiyat/Performans Oranı

Dead Space™ Play Store'da 5.49 Euro - ki biraz tuzlu- ama oyun çok iyi yapılmış ve buna değer.

NOT: Samsung an itibariyle bir promosyon yapıyor ve oyunu bedavaya veriyor! (05.10.12)

Ekran Görüntüleri:

Dead Space™ - Kültleşmiş bir klasik Dead Space™ - Kültleşmiş bir klasik Dead Space™ - Kültleşmiş bir klasik Dead Space™ - Kültleşmiş bir klasik Dead Space™ - Kültleşmiş bir klasik

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!