This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Dead Triger, Korsan Uygulama ve Bedava Uygulamaların Ekonomisi

İşte bu yüzden Android iyi şeylere sahip olamıyor: Dead Trigger’in yapımcıları oyunu Google Play’de bedava sunmaya karar verdi çünkü pek çok insan oyunu korsan yollarla indirdi. Yazılımcılar, uygulama içindeki satışlarla oyun için sarfedilen masrafı toparlamaya çalışacak ama oyunun fanlarına da bu satış sisteminin oyunun doğasını bozmayacağına dair söz verdiler. Diğer bir deyişle oyunu bitirmek için bir kuruş dahi para istenmeyecek ama yeni silahlar için para harcanabilecek.

Korsana rağmen Dead Trigger Google Play’e 20 Temmuz’da sunulmasından beri en az 100.000 kez indirildi. Şimdi uygulama bedava olduğu için uygulamaya para harcayanlara paralarının tekrar ödenip ödenmeyeceği belirsiz.

Yazılımcıların uygulamalara bu kadar efor sarfettikten sonra uygulamalarının korsana düşmesi bir hayli depresif bir durum. Ama bu durumda yazılımcıların daha fazla para kazanma ihtimali var çünkü bedava oyunu indirmek isteyen çok daha fazla insan var ve bu insanlar uygulama içi satın almalara yönelebilir.

Dead Trigger 3D grafikleriyle ve etkileyici oyun müziğiyle bir zombi vurma oyunu. Açıkça görüldüğü üzere yazılımcılar bu uygulama için çok para harcamış ki bu şu anki oyunun bedava oluşu durumunu daha da dikkat çekici kılıyor.

Google Play’in ekonomik dinamiği yüksek profil oyunların bedavaya dönmesiyle nasıl değişecek merak ediyorz. Bunun istedikleri zaman uygulamalarını bedavaya çeviremeyecek daha küçük çaplı yazılımcılar için anlamı ne olabilir sizce?

Kaynak: The Guardian

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!