This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

En kullanışlı engelleme uygulaması: Do Not Disturb

Birçok akıllı telefonun engelleme özelliği, gece modu ya da benzer bir özelliği var. Fakat örneğin Nexus serisinde bu özellik mevcut değil, uygulama indirmelisiniz. Eğer sizin de telefonunuzda böyle bir özellik yoksa ya da bu özelliği daha rahat kullanmak isterseniz işte kendinize göre rahatça şekillendirebileceğiniz iyi bir uygulama: Do Not Disturb.

androidpit do not disturb teaser
Özellikle Nexus kullanıcılarına önerilir © AndroidPIT

Rahatça kendinize özel hale getirin

Do Not Disturb uygulaması engelleme modunu bir adım daha ileriye taşıyor, öyle ki uygulamayı Google takvimiz ile senkronize ederek gün gün rahatsız edilmek istemediğiniz süreleri ayarlayabilirsiniz. Örneğin herhangi bir işiniz süresince rahatsız edilmek istemezseniz kendinizi bu süreçte meşgul olarak işaretleyebilir böylece de telefonunuz o anlarda sessiz duruma geçer.

Eğer akşamları da alarm dışında tüm özellikleri kapatmak isterseniz yine takvim üzerinden bu özelliği kullanabilirsiniz. Arama ve gelen mesajları da engelleyerek sizi arayanları daha sonra arayabilirsiniz. Acil durum modunda ise eğer bir arayan birkaç defa arka arkaya ararsa uygulama o aramayı almanıza izin veriyor.

androidpit do not disturb 1
© AndroidPIT

İstediğiniz kişilere ayrıcalık tanıyın

Eğer bir toplantı anından telefonunuzu kapamayı unutmuşsanız uygulama size 5 dakikadan 4 saate kadar olan periyotlarda cihazınızı sessiz moda alma imkanı sunuyor. Ayrıca rehberinizdeki belirli kişileri seçerek de bu uygulamadan muaf tutabilirsiniz böylece beklediğiniz çağrıları da kaçırmamış olursunuz. Bu kişilerden telefonunuz sessiz modda olsa bile SMS alabilirsiniz.

androidpit do not disturb 2
© AndroidPIT

Uygulamanın iki haftalık deneme versiyonunda bu özellikleri daha iyi deneyebilirsiniz. Uygulama sizin SD kart ya da ağ bilgilerinizi talep etmiyor bu da güvenliğiniz açısında olumlu bir durum.

Do Not Disturb Install on Google Play

Sizin kullandığınız ve tavsiye edeceğiniz benzer uygulamalar var mı?

Kaynak: Do Not Disturb

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!