This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Doodle Snake – Klasik Yılan Oyunu

Doodle Snake uygulaması 90’lı yılların sonu ve 2000’li yılların ilk yarısında Nokia cep telefonları üzerinden yaygınlaşmaya başlayan yılan oyununun Android’e bir uyarlaması olarak karşımızda. Bu uygulamayı sizler için test ediyoruz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.1 1.1

Özellikler & Kullanım

Doodle Snake uygulaması iOS platformunda 6 milyonluk kullanıcısıyla çok yüksek bir popülariteye sahip. Fakat gelin görün bu oyunun Android ortamlarında pek de fazla tutulmadığını görüyoruz. Acaba bunun altında yatan ne olabilir sorusunu aklımızın bir köşesine yazarak testimize başlayalım.

11 MB’lık oyunu indirmeniz fazla uzun sürmüyor. Oyunun ücretsiz olması dolayısı ile istenmeyen reklamlara maruz kalıyorsunuz.

Oyunun kurallarına ve oynanmasına gelince. İçinizde bir çoğunuzun bu oyuna Nokia telefonlardan aşına olduğunuzu düşünüyoruz fakat gene de hiç bilmeyenler için biraz açıklama yapalım. Oyunda bir platform üzerinde dolanmakta olan yılan arkadaşımız kendisine yiyecek arıyor. Bu noktada siz bu arkadaşın yemek arkadaşında platformdaki yiyecekleri toplamasına yardımcı oluyorsunuz. Yılan her yemek temasında daha da uzuyor ve böylece büyüklüğü değişmeyen platforma sığamaz hale gelinceye kadar büyümeye devam ederken hareket alanı da küçülüyor.

Oyun esnasında oyun konsolunun kenarında sadece iki tuştan oluşan bir yön seçeneği görüyorsunuz. Başlangıçta yılanın kontrolü ise bu iki tuş bağlamında tuhaf gelse de zamanla alışıyorsunuz.

Oyunda 5 adet faklı dünya mevcut. Bu dünyaların, aslında platform demek daha uygun düçecektir, karışık labirent ile bomboş bir alan arasında farklılaştığını gözlemliyoruz. Bu arada zorluk seviyesi değişen levellar arasında yılanın sahip olduğu derinin rengini de değiştirme şansına sahip oluyorsunuz.

Bu arada oyunda elde ettiğiniz skorlar güzel bir şekilde kayıt ediliyor. Eğer oyun esnasında yılanınızı öldürseniz bile yeniden oyuna başladığınızda önceki skorlarınızı takip edebiliyorsunuz.

Özetle:


Doodle Snake kült cep telefonu oyunu Yılan’ın Android’e güzel bir uygulaması. Oynanabilirliği çok yüksek ve de gayet zevkli olan bu oyunda rekabet ve zorluk kavramları da güzel şekilde yerleştirilmiş. Genel olarak oyun hakkındaki görüşlerimiz çok olumlu.

Ekran & Kontroller

Oyunun cep telefonu versiyonlarını oynamış olanlar için ilk bakışta Doodle Snake uygulamasının grafik ve de kontrolleri tuhaf gelecektir. Uygulamanın iki tuşlu kontrol seçenkeleri hareketli tuş ve joystick gibi alternatiflerle zenginleştirilebiliyor. Fakat bu noktada bu iki alternatifin oyunun ruhundan uzaklaştırıcı etkileri olduğunu düşünüyoruz. Bu arada oyunun oynama hızının eski cep telefonu versiyonunun gerisinde olduğunu da ekleyelim.

Hız & İstikrar

Doodle Snake uygulaması tüm test süresince sorunsuz ve herhangi bir tekleme olmaksızın çalıştı.

Fiyat/Performans Oranı

Doodle Snake uygulaması Google Play üzerinde ücretsiz olarak kullanıcıların ilgisine sunuluyor.

Ekran Görüntüleri:

Doodle Snake – Klasik Yılan Oyunu Doodle Snake – Klasik Yılan Oyunu Doodle Snake – Klasik Yılan Oyunu Doodle Snake – Klasik Yılan Oyunu Doodle Snake – Klasik Yılan Oyunu
2 Shares

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!