This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 1 Comment

Download Manager for Android - Android için dosya indirme yöneticisi

Akıllı telefonlar ve tabletler hızlı bir şekilde laptop ve PC'lerin yerini almaya başladı. Tabii nerden baksanız bazı sınırları da yok değil. Rahatsız edici bir unsur mobil cihazlarla her tipte dosyayı indirememeniz. Bu sınırı aşmak isteyenler için halihazırda birçok seçenek var ve bunlardan en basiti bu iş için özelleşmiş bir uygulama indirmek. Download Manager for Android bu problemi çözmede ideal. Bu "normal" downloadlar için yardımcı özellikler sağlıyor.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
4.04 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Test cihazı:
Samsung Galaxy Note 2
Android sürümü: 4.1.2
Root: Var
Modifikasyonlar: Yok

Uygulama detayları:
En düşük çalıştığı Android sürümü: Cihazdan cihaza değişiyor.
Yüklemeden sonra kapladığı alan: Yaklaşık 2.5 MB
Ice Cream Sandwich veya Jelly Bean'e optimize mi: Evet

İzinler:
Ağ bağlantısı
Bellek
Sistem araçları
Aramalar

İzinler özeti: Download Manager for Android izinler konusunda hiçbir anormallik göstermedi.

Akıllı telefonumdan bilgisayar için gereken dosyaları indirmem gerektiği durumlarla sıklıkla karşılaştım. Pek çok bilgisayar W-Lan'ı desteklemediği için datayı bir akıllı telefon aracılığıyla indirmek ve sonrasında onu bilgisayara atmak daha kolay. Eğer siz de bu tarz bir yolu kullanıyorsanız "bu dosya desteklenmiyor" tarzındaki uyarıların ne kadar can sıkıcı olduğunu bilirsiniz. Cihaza ve Android sürümüne bağlı olarak birçok farklı dosya türü var fakat çoğuna hiçbir zaman akıllı telefonunuzda ihtiyaç duymuyorsunuz (örneğin PC ve MAC için olan yükleme dosyaları).

Bu sınırlama Download Manager for Android ile ortadan kaldırılabilir. Uygulama genel olarak cihazın kendi web tarayıcısında çalışıyor fakat kendi arayüzünü sunuyor. Normal web tarayıcısından bir hayli farklı. Arama ve adres çubukları bile... Bu yeni tarayıcıyla genel sayfaları yakalayabilir ve gerekli olan dosyaları indirebilir veyahut Incognito modda çalıştırabilirsiniz. Fakat iş bundan da basit: Download Manager'ı yüklediğinizde bir dosyayı indirmeye başladığınızda uygulama otomatikman açılıyor. Bu Galaxy Note 2 ve Google Chrome ve standart tarayıcıyı kullandığımız testlerimizde iyi çalıştı. Eğer uygulama yüklüyse her indirmede otomatikman çalışacak. Buna ek olarak uygulamaya elle URL ekleyerek de indirme işlemini başlatabilirsiniz.

İndirilmiş dosyalar açık olarak "indirilenler" klasöründe toplanıyor ve dosyalar APK, resim, video ve diğer kategoriler altında listeleniyor. Buna ek olarak basit bir dosya yöneticiniz var. Bununla cihazın belleğinde veya harici bellekte gezinebilirsiniz. Örneğin müzik dosyası bulmak istediğinizde kısaca müzik kısmına gidiyorsunuz. Download Manager for Android'in tarayıcısında ayrıca sekmeler de mevcut -gerçi bu sekmelerin nerden kapatılacağını bulamadım. Yer İmleri'ni de yönetebilirsiniz. Uygulama indirmeleri daha iyi yönetmeniz için farklı seçenekleri de size sunuyor. Örneğin W-Lan olunca indir veya indirme tamamlanınca beni uyar seçenekleri gibi.

Özet

Download Manager for Android yapması gereken şeyi yapıyor ve güvenilir ve iyi hazırlanmış. Bir dosya indirme yöneticisinin de üstüne çıkarak başka faydalı özellikler de sunuyor. Diğer uygulamalar kadar çok kapsamlı olmasa da kesinlikle işe yarar bir uygulama. Bunu belirtmekle birlikte bir indirmeyi bitirdiğinizde otomatik indirmeyi kapatma seçeneği de olmalıydı.

Ekran & Kontroller

Download Manager for Android'in tasarımı başarılı bir şekilde yapılmış. Çok kısa bir sürede işi çözebilirsiniz. Ayrıca göze de hitap ediyor. Sadece bir problemle karşılaştım: Eğer menü için olan ekran tuşlarını kullanmaz ve Note 2'deki cihaz tuşlarını kullanırsanız bazen ilk denemelerde çalışmayabiliyor. Bu çok da büyük bir problem değil çünkü uygulamanın arayüzündeki tuşlarla işinizi görüyorsunuz. Bununla birlikte geliştirilmesi gerektiğini de söylemek gerek.

Hız & İstikrar

Download Manager for Android bu kategoride gerçekten iyi bir iş çıkardı: Uygulama akıcı ve stabil çalıştı. Yarıda kesilmiş indirmeler herhangi bir problem olmaksızın sonradan kaldığı yerden devam edilebiliyor. Birçok testimizde dosyalar normal tarayıcıdakine nazaran daha hızlı indi.

Fiyat/Performans Oranı

Download Manager for Android AndroidPIT App Center ve Google Play Store'da ücretsiz. Uygulama içinde reklamlar var ama tarayıcının içinde biraz can sıkıcı olmasına rağmen genel olarak can sıkıcı değil.

Ekran Görüntüleri:

Download Manager for Android - Android için dosya indirme yöneticisi Download Manager for Android - Android için dosya indirme yöneticisi Download Manager for Android - Android için dosya indirme yöneticisi Download Manager for Android - Android için dosya indirme yöneticisi Download Manager for Android - Android için dosya indirme yöneticisi

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Merhaba bu uygulama ile indirdigimiz içeriği galeriye nasil kaydedebiliriz? 2 dosyayi kaydetti digerlerini kaydedemiyorum

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!