This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google hayatımızın her alanına senkronize olma konusunda oldukça başarılı. Şimdiyse yeni bir özellikle karşımıza çıkmaya hazırlanmakta: Dr. Google. Aile hekimimizin bizimle yeterince ilgilenmemesinden yakınlarda böyle bir şeyler olacağını anlamalıydık zaten.

healthinfoanimated
© Android Authority

İnternette hepimiz farklı semptomları, belirtileri hangi hastalığa yakalandık diye araştırmışız ufak baş ağrılarında Google’a “beyin tümörü baş ağrısı yapar mı?” diye bile yazmışızdır. Lakin artık Google bizi bu dertten kurtaracak. Şöyle ki depoladığı sağlık verilerimizi değerlendirecek ve grafikselleştirecek. Ardından bize sorularla rehberlik edecek ve illüstrasyonlar ile hastalığımızı ve ne yapmamız gerektiğini bize anlatacak.

Tüm bilgilerin gerçek doktorlar tarafından hazırlandığı özellik şimdilik İngilizce olsa da Google bu özelliğini çok kısa sürede başka dillerde de hayata geçirme konusunda kararlı görünüyor. Google’ın bu konudaki motivasyonuysa gerçek sorulara gerçek cevaplar sağlamak istemesi. Umarız insanlara faydalı olur ve hastanelerdeki yoğunluğun da azalmasında rol oynar.

 

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!