This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Droid X360: Harika Konsept. Aşırı Derecede İllegal Olması Kötü

Çinli üreticilerin halihazırda olan ürünleri alıp kopyaladıkları herkesin bildiği bir gerçek. Android cihazlar da iş kopyalamaya geldiğinde bir istisna teşkil etmiyor ve şimdilerde üreticiler öyle iyi işler çıkartıyor ki sahtesini gerçeğinden ayırmak imkansız hale geliyor. Ama bazen bazı sahte cihazlar çok da iyi olmasa da orjinallerinde olmayan özelliklere sahip olabiliyor. Bu durum tamamiyle Droid X360’i anlatıyor: İllegal ama harika.

Lon Xun Yazılım bu yeni tanıtılan cihazın arkasındaki şirket ve resimlerden görebileceğiniz üzere Playstation Vita’ya son derece benziyor. Aşağıda resimlere bakabilirsiniz (Kaynak: CNet):

Playstation Vita ile karşılaştırmanız açısından bir fotoğraf:

Droid X360 Android Ice Cream Sandwich üzerinden çalışıyor (çok da iyi çalışıyor) ve PS Vita’da olmayan Playstation sertifikalı özellikleri olmamasına rağmen Nintendo 64, Gameboy Advance, Gameboy Color, Playstation 1, Sega Mega Drive ve Sega Game Gear çalıştıran 9 emülatörle birlikte geliyor. Buna hepsi bir arada denebilir!

Özellikleri açısından bahsettiğimiz cihaz 5inçlik dokunmatik ekran (800x480p), A10 1.5 GHz işlemci, 512MB RAM, 8GB dahili hafıza, 32GB’a kadar destekli microSD giriş, bir küçük USB giriş, HDMI çıkışı, 0.3MP ön kamera, 2MP arka kamera ve 2800 mAH pille birlikte geliyor.

Bu konsol için hala bir fiyat bilgisiyle karşılaşmadık ama bu cihazı Çin dışında görmeyi ummamalısınız. Aşağıdaki videoda da ne kadar harika olduğu görüldüğü gibi piyasaya sunulmasını beklemek yasal açıdan bir kabus olabilir. Eminiz ki Microsoft (X360 ismi için), Sony (Vita cihazını pek çok yönden kopyaladığı için) ve Motorola/Google (Droid ismi için) bu şirketi son kuruşuna kadar dava açmaya son derece niyetliler ve şans elde ettiklerinde yapacaklardır da.

Biz yine de bu konsolun HERHANGİ bir ülkede nasıl legal yolla satıldığını anlamıyoruz.

İşte Droid X360’ın bir videosu (Youtube linki burda):

 

İtiraf etmeliyiz ki inanılmaz derecede iyi çalışıyor ve bunu test etmek çok zevkli olabilirdi.

Droid X360 hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Mümkün olsa 300 TL’ye (sadece tahmini fiyat) bunlardan bir tane alır mıydınız? Ya da bu çok fazla şeyin kopyası olduğu için kaale bile almaz mydınız?

Aşağıda görüşlerinizi bizimle paylaşın!

Resimler: Cnet, us.playstation.com, and www.wasd.pt

Kaynak: CNET

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!