This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu ve iPhone ile Benzerliği

Çin firmaları ince tasarımlı telefonlarını piyasaya sunmaya devam ediyor. Huawei rekoru ilk olarak 6.68 mm'lik Ascend P1 S modeliyle kırdı.Bugünlerde ise diğer bir çin firması olan Oppa 0.3 mm daha ince olan yeni bir telefonunun fotoğrafını yayınladı. Henüz adı açıklanmayan telefon çok şık ve seksi bir görünüme sahip. Şu an için elimizde üzerinde varsayımsal olarak konuşabileceğimiz bir fotoğraftan daha fazlası bulunmuyor.

Şimdiden kulislerde bu telefonun Apple iPhone 4'e olan benzerliğinin hukuki anlamda Oppa firmasının başına iş açabileceği konuşuluyor. Bu dedikolurın temelini ise telefon etrafındaki aliminyum bant oluşturmukta. Gerçi Sony Ericsson 'un Apple'dan önce bu tip banda sahip telefon üretimine gitmiş olduğu düşünüldüğünde bu tip dedikoduların anlamını yitirebileceği de başka bir bakış açısı oluşturmakta.

Akıllı telefonların ekranları yıllar içerisinde büyürken fiziksel boyut ve ağırlıkları ise giderek küçüldü. Boyutlardaki incelik kavramının önemini küçümsemek istememekle beraber, akıllı telefon kullanıcıları için temel bir kriter olmadığını düşünüyorum. Android kullanıcıları için esas olan üretim kalitesi... HTC One S ya da One X telefonlarının popülaritesi incelikten ziyade diğer tasarım özelliklerinden ileri geliyor.

Peki sizin düşünceniz nedir? Bir telefonun çok ince hafif olması sizin tercihlerinizde ne derece rol oynuyor? Bana sorarsanız ben telefonun elimdeki duruşunun elim ile oluşturduğu ahengi önemsiyorum. Açıkçası yukarıdaki resimdeki gibi bir telefonun tercihlerimde büyük rol oynayabileceğini düşünüyorum.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!