This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Çin'li iki üreticiden biri, ZTE, ismi Grand Era U985 olan çok dikkat çekici bir ürün çıkardı. Cihazın çift çekirdek NVIDIA Tegra 3 işlemcisi, 4.5 inç 720p ekran, 8MP arka kamerası var ve "ortalama bir kalınlığı" 8.6 mm.

Ortalama kalınlık ne demek? U985'in en ince bölümü 7.9 mm. Tabii şirket cihazın en kalın bölümünün ne kadar kalınlıkta olduğunu söylemiyor ama yaklaşık 9.3 mm olmalı.

Peki ya telefonda kötü bir şeyler var mı? Telefonu ele almadan bu tip bir kanıya varmak kolay değil ama şirketin politikası herkes için ucuz telefon olduğu için tabii ki telefonda materyalden kısıyorlar. Bunun dışında telefon Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile birlikte geliyor ve şirket Jelly Bean güncellemesinin ne zaman geleceği hakkında bir açıklama yapmış değil.

U985 büyük ihtimalle Çin'i hiçbir zaman terketmeyecek fakat büyük ihtimalle Amerika ve Avrupa'da cihazın varyasyonlarını göreceğiz.

Eğer cihaz size kadar ulaşırsa bu cihazı satın almalı mısınız? Dürüst olmak gerekirse Tegra çipleri artık biraz demode olmaya başladı. Çipler düzgün hatta ortalamanın üstünde diyebiliriz. Fakat Qualcomm her zaman için tercih edilmesi gerekir.

Tabii temennim ZTE gibi şirketlerin Türkiye ve Avrupa'da daha da yaygınlaşması böylelikle (özellikle Türkiye'de) bu yüksek fiyat açmazlarının önüne geçilebilsin.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!