This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Dünyanın ilk Snapdragon 810 yongasetli LG G Flex 2

gflex 2
 

Dünyanın ilk Snapdragon 810 yongasetli akıllı telefonu olma özelliğini alan G Flex 2 firmanın kavisli ekrana sahip akıllı telefon serisinin ikinci üyesi. Genel anlamda tasarım olarak büyük değişiklikler göstermeyen model temel anlamda G3 modelinin tasarımını aynen yansıtıyor. 

LG G Flex modeli oda sıcaklığında çizikleri 3 dakikada iyileştirirken, LG G Flex 2 modeli ise bu süreyi 10 saniyeye kadar düşürmeyi başarmış. Ayrıca arka kısımda Spin Hairline deseni kullanılarak her açıdan parlaklığın görülebilmesi sağlanmış.

G Flex serisinin diğer bir dikkat çekici tarafı da yüz üstü yüzeye konulduğunda üst kısımdan gelen yaklaşık 40kg'lık ağırlığa dayanıklılık göstermesi idi. Bunu da plastik alt malzeme kullanılan P-OLED ekrana borçluydu. G Flex 2 modelinde ise LG Display tarafından geliştirilen özel bir cam Plastik OLED üzerine uygulanmış ve yüzde 20 daha fazla dayanıklılık elde edilmiş.

5.5 inçlik ekranında Full HD çözünürlük sunan model ilk nesle göre boyut olarak küçülmüş, çözünürlük olarak artmış. 64-bitlik Snapdragon 810 yongaseti en fazla 2GHz seviyesine çıkıyor ve 4 adet Cortex-A57 çekirdeği ile 4 adet Cortex-A53 çekirdeğini işlem yüküne göre sırasıyla devreye sokuyor. Heterojen çalışma mantığı sayesinde 4 çekirdek aktifken diğer çekirdekler de sırasıyla yanına dahil olabiliyor. Bu sayede 8 çekirdeğe kadar çıkmak mümkün.

Yongaseti beraberinde Adreno 430 grafik birimini barındırıyor. Önceki nesle göre yüzde 30-40 performans artışı sağlayan Adreno 430, Qualcomm'un mobil taraftaki en güçlü grafik çözümü konumunda.

Model arka kısımda 13MP çözünürlüğünde lazer odaklamalı ve OIS destekli, ön kısmında 2.1MP çözünürlüğünde kamera barındırıyor. 

Cihaz 2GB LPDDR4 RAM barındırıyor ve daha yüksek miktar bekleyenleri biraz hayal kırıklığına uğratıyor. Ancak yeni nesil bellek modülleri sayesinde veri aktarımları daha hızlı ve daha az enerji harcayarak yapılıyor.

Bununla birlikte hafıza 16GB/32GB seçeneklerinde tutulmuş ve hafıza kartlarına da yer verilmemiş.

Ayrıca batarya da 3000mAh gücünde. Batarya hızlı şarj özelliği sayesinde 40 dakikada sıfırdan yüzde 50 kapasiteye ulaşabiliyor.

Cihaz Android 5.0 işletim sistemi ile geliyor bu bakımdan 64-bitlik yapının nimetlerinden kutudan çıktığı andan itibaren istifade edebilecek. Yongasetinin özellikleri gereği Bluetooth 4.1, NFC, GPS, GLONASS, Beidou, Galileo desteği, 5. nesil WiFi, SlimPort bağlantıları da mevcut.

Cihaz en ince noktasında 6.8mm, en kalın noktasında 9.4mm kalınlık sunuyor. Kavisli yapısı sayesinde mikrofon kullanıcının ağzına daha çok yakınlaşarak en iyi ses iletimini sağlıyor. Ürün Güney Kore pazarında ay sonunda piyasaya çıkacak. Sonrasında da global dağıtıma başlayacak. Fiyatı şimdilik belli değil.

gflex 1
 

 

 

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!